Len nedávno na zákazníkov oranžového mobilného operátora útočili telefonáty zo zahraničných telefónnych čísiel, pričom po zodvihnutí takéhoto hovoru ti mohli prísť neuveriteľne vysoké účty. Teraz útočia na Slovákov znova.

Ak ťa v priebehu dneška prezváňali zvláštne zahraničné čísla, nevolaj späť! Mohol by si si totiž vážne uškodiť. Tentokrát sú v ohrození zákazníci operátora O2, ktorý na svojej oficiálnej stránke vyhlásil, že čísla pochádzajú z krajiny Burundi. Takto znie oficiálne vyhlásenie O2:

Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme telefonáty z krajiny Burundi (predvoľba +257), ktoré sme zablokovali. Odporúčame Vám v prípade prezváňania z akéhokoľvek neznámeho čísla so zahraničnou predvoľbou nevolať naspäť, pravdepodobne ide o pokus o podvod. Ďakujeme za pochopenie. Vaše O2


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech – ilustračná fotka

V tomto prípade sa pravdepodobne snažia útočníci o odcudzenie finančných prostriedkov práve formou takýchto útokov na naše telefónne čísla. Dávaj si preto veľký pozor a pošli túto informáciu aj svojim blízkym, aby sa riziko útoku čo najviac minimalizovalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú