Len nedávno na zákazníkov oranžového mobilného operátora útočili telefonáty zo zahraničných telefónnych čísiel, pričom po zodvihnutí takéhoto hovoru ti mohli prísť neuveriteľne vysoké účty. Teraz útočia na Slovákov znova.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak ťa v priebehu dneška prezváňali zvláštne zahraničné čísla, nevolaj späť! Mohol by si si totiž vážne uškodiť. Tentokrát sú v ohrození zákazníci operátora O2, ktorý na svojej oficiálnej stránke vyhlásil, že čísla pochádzajú z krajiny Burundi. Takto znie oficiálne vyhlásenie O2:

Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme telefonáty z krajiny Burundi (predvoľba +257), ktoré sme zablokovali. Odporúčame Vám v prípade prezváňania z akéhokoľvek neznámeho čísla so zahraničnou predvoľbou nevolať naspäť, pravdepodobne ide o pokus o podvod. Ďakujeme za pochopenie. Vaše O2


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech – ilustračná fotka

V tomto prípade sa pravdepodobne snažia útočníci o odcudzenie finančných prostriedkov práve formou takýchto útokov na naše telefónne čísla. Dávaj si preto veľký pozor a pošli túto informáciu aj svojim blízkym, aby sa riziko útoku čo najviac minimalizovalo.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
82%
Chcem to
0%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]