Pri nekonečných funkciách dnešných smartfónov už pomaly začíname zabúdať na to, pre aké účely boli pôvodne stvorené. Dnes si na nich prezeráme sociálne siete, plnohodnotné webové stránky, hráme hry, chatujeme či používame na pracovné záležitosti. 

Niektoré dnešné smartfóny nedokážu vykonať základnú úlohu

Avšak, ešte pred približne desiatimi rokmi cez ne ľudia iba volali, SMSkovali, prípadne či raz za čas čo to odfotili. Slúžili aj na volanie núdzových čísiel, pričom v tomto smere by mal byť každý jeden telefón 100-percentne spoľahlivý. Nanešťastie tak tomu úplne nie je. Niektorí majitelia nedávno predstaveného smartfónu OnePlus 5 totiž hlásia, že pri vytáčaní čísla 911, 999 a 112 sa zariadenie samovoľne reštartuje a na núdzové linky sa tak nemôžu dovolať. Stalo sa tak práve vo chvíli, keď majiteľ smartfónu spozoroval požiar domu v meste Seattle, Washington. Smartfón sa mu reštartoval dvakrát po sebe a neskôr sa mu tento problém podarilo aj zachytiť vo videu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | OnePlus 5 by si mal zvážiť pred kúpou akéhokoľvek iného Androidu
Oprava je na ceste

Táto chyba sa ale netýka úplne všetkých kusov OnePlus 5. Niektorí síce prítomnosť chyby na svojom zariadení potvrdili, iní sa zas dovolať vedeli bez problémov. Spoločnosť OnePlus, našťastie, zareagovala pohotovo a profesionálne. Iba dva dni po tejto udalosti začala šíriť cez OTA aktualizáciu, ktorá problémy s reštartami pri volaní na núdzové čísla, opravuje. Update sa šíri postupne a kým príde na každý smartfón, bude to ešte nejakú dobu trvať. Každopádne, akonáhle príde aj na tvoj OnePlus 5, odporúčame okamžite aktualizovať.

oneplus 5
zdroj fotografie: Screenshot / OnePlus 5

Chybu hlásia aj ďalší

Tým, že OnePlus vydal opravnú aktualizáciu pre svoju vlajkovú loď, ešte stále nie sú v suchu používatelia ostatných smartfónov. Bug totiž hlásia aj niektorí majitelia smartfónov rady Asus ZenFone a môže sa nachádzať v podstate aj na akýchkoľvek iných. Tieto informácie pôsobia určite dosť znepokojivo, keďže nefunkčnosť takejto základnej a dôležitej vlastnosti nie je vôbec v poriadku. Ostáva nám len dúfať, že výrobcovia túto funkciu začnú dôkladnejšie preverovať.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú