banner-oneplus2
OnePlus 3 je od 14. júna novou vlajkovou loďou spoločnosti a začínajú sa objavovať prvé užívateľské recenzie, ktoré dopĺňajú aj tie profesionálne od zahraničných redakcií. S novým „zabijakom“ to však nie je také ružové, ako sa na prvý pohľad môže zdať. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najväčším problémom v týchto dňoch je správa RAM pamäte, ktorá absolútne zlyháva a 6 GB RAM je teda len čistý maketing. Server C4ETech porovnal OnePlus 3 so Samsungom Galaxy S7 Edge a výsledok bol doslova katastrofou. Novinka dokázala maximálne udržať len 12 aplikácií a po prekročení sa nové aplikácie v RAM-ke neustále načítali znova. Načo je teda takáto obrovská operačná pamäť, keď ju smartfón nedokáže plne využiť? Fanúšikovia sa pýtali u tých najpovolanejších, presnejšie na túto otázku odpovedal sám CEO OnePlus, Carl Pei, na sociálnej sieti Twitter. Príčinou neustáleho zatvárania aplikácií je obmedzenie procesov na pozadí, čo má dopomôcť k lepšej výdrži batérie a rýchlejšiemu nabíjaniu.

OnePlus 2 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Čo sa s tým dá robiť? Pýtalo sa mnoho rozhorčených majiteľov. Určite sa zhodneme, že veľkou devízou smartfónov OnePlus je obrovská komunita vývojárov a „fanatikov“ na fóre stránky XDA. Tí prišli ihneď s rýchlou opravou. Nutnosťou je však odomknutie bootloadera a nainštalovanie rootu, no v prípade OnePlus smartfónov je tento proces hračkou a výrobca dokonca neberie zmeny po softvérovej stránke ako porušenie záruky. No a teraz poďme k spomínanému návodu. Jedno, čo musíme spraviť, je upraviť riadok kódu ro.sys.fw.bg_apps_limit=20 v súbore build.prop. Číslo 20 zmeníme na 36 alebo 42. Týmto jednoduchým krokom docielime zvýšenie počtu aplikácií, ktoré sa dokážu udržať v RAM pamäti.

Rapídne zlepšenie dokazuje aj video, v ktorom vidíme, že sa aplikácie nezatvárajú a celkový dojem zo smartfónu je bez pochýb oveľa lepší. Druhá strana mince však môže priniesť značné zhoršenie výdrže. Na podrobnejšie testy výdrže s týmto vylepšením si budeme musieť počkať niekoľko dní, no mierne zhoršená výdrž môže byť vykompenzovaná úplne novým pocitom zo smartfónu. Máte už doma OnePlus 3? Ak áno, ste spokojný s novou vlajkovou loďou tohto čínskeho výrobcu?

appsopen

Zdroj: Pocketnow, Phonearena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom