Spočiatku si používatelia nevedeli na nový systém zabezpečenia prostredníctvom snímača odtlačkov prstov zvyknúť. Teraz je však už neoddeliteľnou súčasťou nových smartfónov. Zdá sa ale, že veľkí výrobcovia, vrátane Samsungu, plánujú tieto snímače zo svojich budúcich modelov vypustiť. Nahradí ich totiž omnoho inovatívnejšia technológia.

Už je to 6 rokov, čo sa na trhu poprvýkrát objavila Motorola Atrix. Tá ako historicky prvá mala v sebe zabudovaný snímač odtlačkov prstov. Až do dnešných dní sa táto technológia rozšírila natoľko, že mnohí majitelia smartfónov by si nové zariadenie bez snímača odtlačkov prstov zrejme nekúpili. Vývoj technológií ide vpred raketovým tempom, a to, čo je dnes vnímané ako veľká inovácia, môže byť o pár rokov úplne bežnou záležitosťou. Nová éra zabezpečenia tak príde aj do segmentu smartfónov.

zdroj fotografie: Android Central

Nenechaj si ujsť
Pozri sa, ako sme sa dopracovali k bezrámikovým smartfónom

Analytik, Ming-Chi-Kuo, tvrdí, že už výročný iPhone 8 môže snímaču odtlačkov prstov podkopávať nohy s novým systémom rozpoznávania tváre. Podľa doterajších informácie dostane „8-čka“ veľký displej a na snímač odtlačkov prstov tak nezostane miesto. Ten môže byť úplne nahradený spomínaným systémom rozoznávania tváre alebo ho výrobca integruje priamo do displeja. No Apple však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá chce skoncovať s touto „starou“ technológiou. Príspevok zamestnanca Samsungu na sociálnej sieti Twitter hovorí za všetko: „Zabijeme zastaraný snímač odtlačkov prstov!“

Už najbližšia vlajková loď a jeho väčšie dvojča vo verzii „Plus“ so sebou prinesú okrem snímača odtlačkov prstov aj skener dúhovky oka. Posledné správy však hovoria o tom, že skenovanie dúhovky oka je pomerne pomalá a nespoľahlivá technológia. To zrejme donúti kórejskú spoločnosť implementovať do svojich budúcich smartfónov systém rozpoznávania tváre, ktorý odomkne smartfón už za 0,1 sekundy. Dovtedy ale môže byť skener dúhovky oka rovnako bežnou výbavou ako je tomu dnes pri snímačoch odtlačkov prstov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom