Čína hostí najväčšie množstvo výrobcov smartfónov na svete, ktorí v tejto krajine produkujú zariadenia rôznych výkonových a cenových kategórií. Niektorým z nich sa podarilo svoje meno pretlačiť do celého sveta a iní sa zasa na svoje výslnie dostávajú postupne. K takým spoločnostiam patrí aj Nubia. Jej najnovší model Z17 je dôkazom toho, že to tento výrobca myslí na poli smartfónov skutočne vážne.

Dizajn

Milovníci smartfónov v ďalekej Číne majú znova o jeden dôvod na radosť viac. Je ním nová Nubia Z17, ktorá sa medzi konkurenciou rozhodne nestratí. Výrobca do nej vložil špičkový hardvér, ktorý je ukrytý v nádhernej konštrukcii o rozmeroch 152,60 x 72,38 x 7,60 mm. Hmotnosť sa zastavila na 173 g. Dizajnom od svojho predchodcu ale ďaleko neuteká. Aby sa tieto dva kúsky na seba príliš nepodobali, tak Nubia pri návrhu Z17-ky predsa len spravila nejaké zmeny. Tie sa dotkli najmä zadnej steny, ktorá je síce stále vyrobená z kovu, no teraz prináša duálny fotoaparát. Tomu musela ustúpiť aj anténa, ktorá sa nachádza iba na spodnej časti.

zdroj fotografie: Nubia

Prednú stranu robí jedinečnou bezrámikový displej, pri ktorého výrobe bola použitá špeciálna technológia aRC 3.0. Vďaka nej mohol výrobca minimalizovať hrúbku displeja. Pod obrazovkou sa nachádza známe kapacitné tlačidlo v tvare červeného kruhu, ktoré ale neobsahuje snímač odtlačkov prstov. Tento kúsok hardvéru si miesto našiel na zadnej kovovej strane nad logom spoločnosti. Budúci majiteľ si tiež bude môcť vybrať zo širokej palety farebných variácií. K dispozícií je tak napríklad čierna, zlatá, červená, modrá či špeciálna čierna zlatá verzia.

Hardvérová výbava

Nubia Z17 sa na prvý pohľad môže zdať ako model z vyššej strednej triedy smartfónov. Svojou výbavou sa však bez problémov zaradí medzi ostatné vlajkové lode renomovaných výrobcov. Najdôležitejšou inováciou je použitie špičkového 8-jadrového procesora Snapdragon 835 s pracovnou frekvenciou 2,45 GHz. Aby výkonu nebolo málo, tak Nubia do svojej novej Z17-ky pridala aj operačnú pamäť RAM s veľkosťou neuveriteľných 8 GB. Je nutné podotknúť, že okrem tejto novinky je na svete zatiaľ iba jeden smartfón s takto veľkou RAM pamäťou. Je ním Asus Zenfone AR.

zdroj fotografie: Nubia

Nenechaj si ujsť
Nubia Z17 Mini oficiálne: Snapdragon 653, 6 GB RAM a duálny fotoaparát za prekvapivú cenu

Operačná pamäť s takouto kapacitou je v novej Nubii dostupná iba v kombinácií so 128 GB interným úložiskom. Samozrejme, zákazník si môže zvoliť aj „slabšiu“ verziu so 6 GB RAM spolu so 64/128 GB vnútornou pamäťou. Všetky pamäťové verzie obsahujú rýchle úložisko UFS 2.1, no to nie je možné rozšíriť  pomocou microSD kariet. Výrobca,  bohužiaľ, zabudol na 3,5 mm jack, ktorý sa z tých najnovších smartfónov začína pomaly, ale isto vytrácať. Aj napriek tomu patrí táto novinka so svojou hardvérovou výbavou k tým najlepším modelom súčasnosti.

zdroj fotografie: Nubia

Všetky tieto špecifikácie dopĺňa 5,5″ FullHD displej, ktorý z bočných strán nie je obmedzovaný žiadnymi rámikmi. Zdrojom energie pre tento výkonný smartfón je 3200 mAh batéria. Vďaka funkcii NeoPower 3.0 sa akumulátor nabije na 50 % svojej kapacitu len za 25 minút, pričom s touto energiou je Nubia Z17 schopná fungovať jeden celý deň. Aby si mohol používateľ vychutnať rýchly internet kdekoľvek, tak v novej Z17-ke nájdeme aj plnú podporu LTE sietí. Pre prehliadanie webu je tiež prítomná technológia Wi-Fi v štandarde 802.11 b/g/n/ac a pre bezdrôtový prenos súborov poslúži Bluetooth 4.1. Celý smartfón beží na najnovšom operačnom systéme Android 7.1, ktorý dopĺňa jedinečná grafická nadstavba Nubia UI 5.0.

Fotoaparát

V dobe, keď drvivá väčšina výrobcov smartfónov siaha po duálnom fotoaparáte, bolo logickým krokom Nubie, že sa taktiež rozhodne rovnako. Duálny fotoaparát Nubie Z17 ale netvoria len hocijaké snímače. Hlavný fotoaparát prináša vysoké rozlíšenie 23 MPx a na pomoc dostal 12 MPx sekundárny senzor. Fotoaparátu nechýba clona f/1.8 či veľké 1,4 µm pixely, ktoré dokážu zachytiť viac svetla. Veľkým pozitívom je tiež prítomnosť 2-násobného optického a 10-násobného digitálneho zoomu. S rýchlym zaostrovaním je dvojica snímačov schopná zaostriť na objekt už za 0,03 sekundy.

zdroj fotografie: Nubia

Nenechaj si ujsť
Hádaj, kto ako prvý na Slovensku testuje najnovšie Xiaomi Mi6?

Aby boli výsledné fotografie ešte dokonalejšie, Nubia k duálnemu fotoaparátu pribalila softvér NeoVision 7.0, ktorý svojimi algoritmami upravuje mnoho vlastností snímok. Špecialitkou modelu Z17 je možnosť ovládania fotoaparátu druhého smartfónu len pomocou bezdrôtového Wi-Fi pripojenia. Okrem toho duálnemu fotoaparátu nechýba funkcia Portrait Mode 2.0, ktorá dokáže optimalizovať hĺbku ostrosti a profil výsledného záberu. Predná selfie kamera svojimi schopnosťami taktiež za tými najlepšími nezaostáva. Obsahuje totiž snímač s rozlíšením až 16 MPx, clonou f/2.0 a širokým uhlom záberu 80°.

Cena a dostupnosť

Model Z17 je čerstvým prírastok do rodiny smartfónov od Nubie a jej predaj začne už čoskoro. Dovtedy si môžeš vybrať z troch verzií, ktoré nesú naozaj veľmi lákavé cenovky. Najnižšia verzia so 6 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB interným úložiskom bude stáť približne 366 € a za dvojnásobnú vnútornú pamäť si zákazník priplatí zhruba 80 €.

zdroj fotografie: Nubia

Nubia Z17 s obrovskou 8 GB RAM pamäťou a úctyhodnou 128 GB internou pamäťou sa bude predávať za 523 €. Spoločnosť tak na svoj doteraz najvýkonnejší model nasadila poriadne agresívne cenovky, ktoré rozhodne neostanú bez povšimnutia. Predobjednávky budú spustené na oficiálnej stránke výrobcu už o pár hodín. Oficiálny predaj tejto novinky začne o pár dní, konkrétne 6. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú