Písal sa 19. apríl, kedy Xiaomi oficiálne predstavilo veľmi očakávanú vlajkovú loď, Xiaomi Mi6. Milióny fanúšikov z celého sveta sa už nemohlo dočkať, čo čínskych technologický gigant tento rok predstaví.

Po predstavení Xiaomi Mi6 zostalo mnoho priaznivcov tejto značky sklamaných. Nová vlajková loď „čínskeho Apple“ pre niektorých nepriniesla to, čo očakávali. Už teraz ti však môžeme povedať, že ide o doposiaľ najlepší smartfón od Xiaomi, aký kedy predstavili. Ako prví na Slovensku totižto už pár dní toto čínske monštrum testujeme. Ty máš tak jedinečnú možnosť spýtať sa všetko, čo ťa ohľadom Mi6-ky zaujíma. Svoje otázky môžeš sypať do komentárov pod článok.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Xiaomi Mi6 64 GB len za 382 €!
Zľavový kupón MI64GH

Ak si už videl tento test odolnosti Xiaomi Mi6, určite vieš, že ide o perfektne spracované zariadenie. A cítiť to aj v ruke. Mi6-ka pribrala v porovnaní s Mi5-kou o poriadnych 40 gramov, čo pri zariadení ako je smartfón pocítiš ihneď. Má to však svoj dôvod – Xiaomi tento rok použilo ešte kvalitnejšie materiály, čím celková odolnosť poriadne narástla. Sklo na prednej a zadnej strane dopĺňa kovový rám po obvode konštrukcie. Xiaomi Mi6 v ruke pôsobí naozaj prémiovým dojmom a vďaka 5,15″ FullHD displeju nejde o zbytočne prerastený smartfón.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Minuloročné hardvérové domovské tlačidlo bolo tento rok nahradené kapacitnou plochou, ktorá takisto obsahuje snímač odtlačkov prstov. A poriadne rýchly. Bleskovo rýchly je aj operačný systém MIUI 8, na čom sa podieľa jednak perfektná optimalizácia a potom použitý hardvér. Najnovší Snapdragon 835 procesor spolu s novým typom 6 GB RAM pamäte pocítiš každým jedným kliknutím. Značnú časť výkonu tvorí aj grafický akcelerátor Adreno 540 a pre používateľa je k dispozícii 64 / 128 GB pamäte.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Xiaomi poriadne zamakalo aj na fotoaparáte, čo je zrejme najväčšou slabinou smartfónov s touto značkou. Mi6-ka sa snaží zaujať duálnym 12 MPx fotoaparátom od Sony. Hlavný snímač má clonu f/1.8 a ohniskovú vzdialenosť 27 mm, sekundárny zasa f/2.6 a 52 mm. Fotoaparát ako celok bol vybavený aj 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu, PDAF zaostrovaním, či 4K videom. Nesklame ani predný 8 MPx selfie snímač.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 za polovičnú cenu Galaxy S8 ponúka aj veľmi odolné materiály. Tento test odolnosti zvládol bravúrne!

Všetko toto „železo“ je napájané pomerne slušnou 3350 mAh batériou, ktorú dobiješ rýchlo vďaka QC 3.0 technológii. Nabíjanie, ako aj prehrávanie hudby bude prebiehať cez USB Type-C konektor, keďže Mi6-ka sa pridáva do nového trendu odstraňovania 3,5 mm audio jacku. Ako istú formu kompenzácie výrobca ponúka väčšiu batériu a odolnosť voči ošpliechaniu vodou. Nechýba IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov, DualSIM a opäť len čiastočná podpora našich LTE sietí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom