Microsoft vo svojom ďalšom Creators Update predstaví novinky, ktoré potešia mnohých používateľov. Obsahuje totiž inovácie so zameraním na vylepšenie používania Windowsu s Androidom a iOS. 

Popularitu 10-ky dokazujú aj celkové čísla používateľnosti, ktoré hovoria o 500 miliónoch aktívnych zariadeniach a toto číslo bude naďalej len a len rásť. Microsoft sa tak rozhodol, že to bude posledný Windows, ktorý ponesie nejaké označenie. Inovácie a nové funkcie budú totiž pridávané formou aktualizácií. Očakáva sa, že v priebehu roka budu vydané dve veľké aktualizácie a množstvo menších, kde zmeny až tak nepocítiš. Jednu veľkú aktualizáciu už máme za nami a a poďme sa spoločne pozrieť na to, čo nás čaká v tej ďalšej. Aplikácia, ktorá sa svojimi funkciami podoba na na populárnu službu Google Fotky. Z tvojich fotiek a videí vytvorí vlastný plnohodnotný príbeh. Ten už bude obsahovať príjemnú hudbu v pozadí a budú medzi nimi vytvorené zaujímavé prechody.

Integrácia Windowsu medzi Androidom a iOS

Najnovšia aktualizácia prinesie funkciu, vďaka ktorej sa tvoj smartfón stane ešte užitočnejším. Hlavnou novinkou bude funkcia nazvaná Časová os. Systém bude automaticky sledovať všetky aplikácie, ktoré používaš a takisto aj stránky, ktoré navštíviš v chronologickom poradí. To znamená, že sa kedykoľvek môžeš vrátiť na miesto v dni a pozrieť sa, čo si tam robil a pokračoval v práci od tohto momentu. Táto funkcia bude spolupracovať ako s iOS, tak aj s Androidom.

windowszdroj fotografie: Microsoft

Ďalšou novinkou je funkcia s názvom Pick up where you left on. Ta umožní po vyradení počítača vytiahnuť pomocou smartfónu posledný použitý súbor, aplikáciu alebo navštívenú stránku. Fungovať bude prostredníctvom asistentky Cortana, ktorá bude k dispozícii v App Store aj v Obchode Play. Schránka je ďalšou inováciou, ktorá zjednoduší kopírovanie. Aplikácia totižto umožní kopírovanie textov a obrázkov zo systému Windows 10 a následne ich vložiť do smartfónu. Podobnú vymoženosť už dlhšie ponúka Apple, no tá je dostupná len v kombinácii Mac a iPhone.

Nenechaj si ujsť
Všetky srandy bokom! Najpopulárnejšie distribúcie Linuxu budú oficiálne dostupné vo Windows Store

Microsoft si zrejme konečne uvedomil, že so svojou mobilnou platformou by veľa vody nenamútil, a preto sa rozhodol pre toto logickejšie riešenie, a to integrovať Android a iPhone priamo do svojho systému. Aby si však mohol využívať aplikáciu Cortana na obnovenie poslednej práce, vývojári ju musia najprv zabudovať do vlastných aplikácií. Na programoch od spoločnosti Microsoft môžeme túto novinku očakávať hneď pri predstavení, no kým to bude fungovať na všetkých aplikáciách, chvíľu to určite potrvá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú