Jeden z najväčších slovenských mobilných operátorov, Orange, včera ráno potajomky pridal do svojej ponuky nový dátový paušál. Ten nesie názov Universal, pričom obsahuje 6000 MB dát, ktoré budeš môcť využívať v celej Európskej únii, a to bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov.

O novinke v ponuke operátora informoval portál Mobilmania.sk. Paušál Universal bude stáť 21,90 €, pričom neobsahuje žiadne predplatené minúty či SMS správy. Za každý uskutočnený hovor alebo odoslanú SMS/MMS správu tak budú k paušálu prirátané dodatočné poplatky. Za jednu minútu hovoru do mobilných sietí si pritom Orange vypýta od používateľov 0,23 €. Značne výhodnejšie bude uskutočňovanie hovorov do pevných sietí, kde minúta vyjde na 0,06 €. Tieto sumy sú však všetky vrámci Slovenska a mimo územia bude opäť jedna minúta hlasového hovoru stáť až 0,31 €.

zdroj fotografie: Facebook/Orange

Nenechaj si ujsť
4ka skončí s Telekomom! Národný roaming prevezme najväčšia konkurencia

Po prečerpaní spomínaného 6000 MB balíčka bude každý ďalší presurfovaný megabajt stáť 0,03 €, pričom si tiež bude možné predplatiť ďalšie dáta najviac. Jeden takýto „bonusový“ GB stojí 4 €. Záujemcovia o dátový paušál Universal sa tiež musia pripraviť na to, že k nemu nezískajú žiadnu dotáciu na kúpu nového zariadenia. Napriek tomu, že sa táto ponuka môže zdať cenovo neprimeraná, žiaden z konkurenčných operátorov neponúka dôstojnú alternatívu. Všetko sa však môže zmeniť už v júni, kedy má nadobro skončiť roaming v krajinách Európskej únie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom