Mobilný operátor 4ka v priebehu nasledujúcich mesiacov prejde na nového poskytovateľa národného roamingu. Zákazníci však zmenu nepostrehnú.

4ka momentálne pokrýva vlastnou 4G sieťou 66 % populácie Slovenska. Na miestach, kde jej signál zákazníci nechytia, je využívaný národný roaming Telekomu. Podľa portálu MobilMania.sk sa to však o niekoľko mesiacov mierne zmení. 4ka už s Orangeom podpísala zmluvy o cenách aj podmienkach, no konkrétne ceny, ktoré Orange štvrtému operátorovi ponúkol, nepoznáme. Podľa 4ky sa pre zákazníkov nič zásadn nezmení, keďže obaja operátori majú rovnaké 99 % pokrytie 2G sieťou.

Ak si si robil nádeje, že Orange poskytne aj svoju 4G sieť, tak ťa opäť musíme sklamať. Podobne ako tomu je doteraz s Telekomom, aj Orange umožní používanie iba svojej 2G siete. Tá je primárne určená pre telefonovanie a internet ti na nej nielen že pôjde veľmi pomaly, ale ťa aj vyjde pomerne draho (4 centy/1 MB).  Spoločnosť SWAN Mobile, ktorá 4ku prevádzkuje, však diskutuje aj s inými operátormi. Do hry sa ešte môže pridať O2 a s Telekomom môže 4ka naďalej pokračovať.
nenechaj si ujsť
4ka uviedla nové ceny paušálov TO. Operátor zároveň začína predávať špičkové smartfóny

Pravdepodobnejšie je však úplné odpojenie od Telekomu a prechod na Orange ako využívanie sietí troch operátorov súčasne. Dôvodom tohto kroku sú zrejme zlé vzťahy s „ružovým gigantom“. V prípade sporu 4ky s Telekomom o využívaní siete totiž musel zasiahnuť štát a Orange voči novej dohode nijako neprotestoval. Kedy presne táto zmena prebehne, zatiaľ nevieme povedať. Malo by sa tak ale stať o „pár mesiacov.“

Pošli nám TIP na článokNovinky