Novinky od Xiaomi pribúdajú rýchlym tempom, pričom najnovšia várka gadgetov bola predstavená už začiatkom augusta. Tie sa už dostávajú aj do predpredajovej ponuky eshopov, ktoré ich posielajú aj na Slovensko.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Minimalistická HD kamera

Cena: 19 €

xiaomizdroj fotografie: Xiaomi

Prvým gadgetom je minimalistická kamera, ktorá sa chváli najmä multifunkčnosťou. Nemá žiadne špecifické použitie, takže jej umiestnenie závisí len od používateľa. Dá sa klasicky položiť na stôl, ale aj upevniť na stenu. Stojan je navyše s kamerou spojený otočným kĺbom, ktorý ešte viac pridáva na možnostiach použitia. Videá sú zaznamenávané v HD rozlíšení na microSD kartu a možno ich sledovať aj v reálnom čase cez smartfón, respektíve čerešničkou na torte je detekcia pohybu. Kamera je totiž vybavená Wi-Fi pripojením, ale aj infračerveným senzorom, ktorý vidí na vzdialenosť 9 metrov aj v úplnej tme.

Kúpiť minimalistickú kameru od Xiaomi za 19 €
Zľavový kupón YQXOBXCI

Otočná FullHD kamera

Cena: 26 €

xiaomizdroj fotografie: Xiaomi

Len za málinko vyššiu cenu sa predáva aj vybavenejšia kamera, ktorá ponúka možnosť nahrávania vo FullHD, pričom jej nechýbajú ani ďalšie užitočné vlastnosti. Kamera funguje v podstate rovnako ako predchádzajúca, no možno ju pomocou aplikácie otáčať o 360° vertikálne a o 93° horizontálne. Nechýba ani mikrofón a reproduktor, vďaka ktorému je spojenie s danou miestnosťou cez smartfón ešte lepšie.

Kúpiť otočnú FullHD kameru od Xiaomi za 26 €

Polarizované slnečné okuliare

Cena: 18 €

xiaomizdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi sa čoraz viac zapája aj do odvetvia módy. V jeho sortimente po novom nájdeme aj tieto štýlové polarizované slnečné okuliare. Hodnota ochrany pred UV žiarením činí až UV400, čo značí takmer 100-percentnú ochranu. Samozrejmosťou je aj kvalitná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je spracovaná do obľúbeného tvaru. Tieto aviatorky ťa teda hravo ochránia pred slnkom a zároveň ti pomôžu k tomu, aby si vyzeral dobre.

Kúpiť slnečné okuliare od Xiaomi za 18 €
Zľavový kupón PYHLXZAA 

Lampička s pohybovým senzorom

Cena: 10 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi lampičku za 10 €
Zľavový kupón ZZJAWJZN

Okrem smartfónov či kamier sa Xiaomi už hodnú chvíľu zaoberá aj výrobou inteligentných svietidiel. Tie dokážu omnoho viac ako obyčajné svietidlá, pričom ich možno použiť takmer všade. To isté platí aj pre túto novinku, ktorá disponuje pohybovým senzorom a začne teda žiariť v momente, keď zaznamená nejaký pohyb zaznamená. Opäť sa tak jedná o multifunkčné zariadenie, ktoré možno pripevniť na stôl, stenu, ale aj na vešiak v šatníku. Malý spáči, ktorí sa boja tmy, ho dokonca môžu využiť aj ako nočnú lampičku.

Žiletka s náhradnými hlavicami

Cena: 43 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi žiletku za 43 €
Zľavový kupón RZMVRBSV

Zrejme si aj ty zachytil správu o tom, že nám tento obľúbený výrobca zopár dní dozadu predstavil svoju inteligentnú WC misu. Tú už z pohľadu bizarnosti neprekoná azda nič, no táto žiletka sa k nej môže aspoň trochu priblížiť. Výmenné hlavice disponujú šiestimi diamantom brúsenými čepieľkami, ktoré sú vyrábané v Nemecku. To znamená, že podliehajú prísnym štandardom, pričom sú hlavne poriadne šetrné k pokožke. V základnom balení sa okrem samotnej konštrukcie nachádza dokopy 5 hlavíc, jednoduchý stojan a pena na holenie.

Skrutkovač 24 v 1

Cena: 29 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi skrutkovač 24v1 za 29 €
Zľavový kupón KIMOVIL

Zhruba rok dozadu odhalil tento čínsky gigant elektrický skrutkovač s názvom Wowstick. Ten zaujal takmer všetkých, ktorí buď radi rozoberajú, alebo naopak dávajú dokopy rôznu elektroniku, ale aj okuliare či iné malé veci. Nedávno bol predstavený nepriamy nástupca tohto skrutkovača, ktorý síce elektrický nie je, no dokáže toho ešte viac ako jeho kolega. V jeho základnom balení sa nachádza až 24 vymeniteľných bitov, ktoré majiteľovi poslúžia pri opravovaní akýchkoľvek drobností.

Elektrický mop

Cena: 153 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť elektrický mop od Xiaomi za 141 €
Zľavový kupón TWITTER
Dodanie bez DPH!

Nie je tomu až tak dávno, čo nám do redakcie dorazil robotický vysávač s logom Xiaomi. Len pár dní na to, ako sme ho po prvýkrát spustili, bola však ponuka rozšírená a upratovanie tak nebude uľahčovať len tento vysávač, ale aj elektrický mop. Ten nie je natoľko samostatný ako jeho vzdialený príbuzný, no napriek tomu si určite získa srdcia mnohých poriadkumilovných ľudí. Dokáže totiž vyleštiť podlahu lepšie ako mop klasický a zároveň ju zbaví ohromného počtu baktérií.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
8%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.