Tesla na čele s Elonom Muskom je priekopníkom v dnešných technológiách. Svojimi inováciami sa angažuje vo viacerých odvetviach, ku ktorým patrí aj získavanie elektrickej energie prostredníctvom obnoviteľných zdrojov. Pre efektívnejšie využitie a získanie týchto zdrojov v rodinných domoch Tesla vyvinula špeciálne solárne panely, ktoré vynikajú svojou konštrukciou a jednoduchou montážou.

Spoločnosť však ráta s tým, že nie každá domácnosť si môže dovoliť umiestniť solárne panely na strechu domu bez dodatočných konštrukčných úprav. Práve z toho dôvodu už nejakú dobu spolupracovala s firmou Panasonic. Teraz nám americký výrobca odhalil pohľad na nové solárne panely s úhľadným dizajnom, pod ktorým dokonca nebude vidno ani použitý montážny materiál.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Najnovšia solárna farma Tesly na jednom z Havajských ostrovov dosahuje obrovské rozmery a výkon

Tieto solárne panely s výkonom až 325 W sa majú začať vyrábať už v letných mesiacoch. Pokiaľ teda chceš mať aj ty nové solárne panely na svojej streche, budeš musieť ešte nejaký ten mesiac počkať. Rozhodne však ide o inovatívny a najmä ekologický spôsob, ako sa odviazať od bežnej elektrickej siete. Najnovšie informácie však prezrádzajú, že spoločnosť plánuje využiť solárne panely pri budovaní každého obytného domu. Už o niekoľko rokov sa tak môžu dostaviť výsledky tejto energetickej revolúcie v podaní Tesly. Dokonalé a skladáme veľký klobúk dole!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú