Ako sa čas predstavenia kráti, tak sa do éteru dostávajú stále ďalšie rôzne špekulácie a informácie o možnej výbave a dizajne výročného iPhonu 8. Už pred časom sa hovorilo o duálnom fotoaparáte, ktorý bude v novej „osmičke“ umiestnený vertikálne. Práve tento fakt odhaľujú najnovšie rendery, na ktorých je však snímač odtlačkov prstov implementovaný do obrazovky. 

Pokiaľ aspoň trocha sleduješ dianie v smartfónovom priemysle, tak ti rozhodne neunikli informácie od Benjamina Geskina. Je to práve on, kto často úspešne odhaľuje vlastnosti očakávaných smartfónov mnohých výrobcov. Tentokrát sa Geskin zameral na výročný iPhone 8 a na svojom profile na sociálnej sieti Twitter zverejnil sériu ďalších záberov tohto očakávaného modelu. Podľa týchto snímkov sa nám táto novinka skutočne ukáže s vertikálnym duálnym fotoaparátom a prekvapením má byť aj snímač odtlačkov prstov na prednej strane, v obrazovke.

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 má zbierať ešte viac údajov o používateľoch ako všetky ostatné smartfóny doteraz

Okrem toho, že bude displej pokrývať celú prednú stranu zariadenia, tak po okrajoch bude zahnutý v 2.5 tvare. Takého zahnutie však budeme môcť nájsť aj na zadnej stene, ktorú bude tvoriť sklo. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je nová 8-ka na záberoch trocha hrubšia, no Geskin fanúšikov uisťuje, že reálny model bude rozmermi veľmi podobný aktuálnemu iPhonu 7. Dokonca mu nemá chýbať ani Lightning konektor. Väčšina špecifikácií sa tak zhoduje s predošlými správami, ktoré nám približujú to, aký iPhone 8 by sme mohli v septembri reálne vidieť.

Je však otázne, či Apple naozaj staví na úplne bezrámikový displej a taktiež z mnohých strán prichádzajú pochybnosti o zabudovanom snímači odtlačkov prstov. Na túto tému znova reagoval aj Benjamin Geskin, ktorý fanúšikom na sociálnej sieti Twitter prezradil, že výroba výročného iPhonu sa oneskorí a prvé kusy môžu z výrobnej linky vyjsť až v októbri či novembri. Je tu teda reálna možnosť, že toto zdržanie bude zapríčinené novým snímačom odtlačkov prstov v displeji. Všetko je však momentálne v rovine dohadov, preto tieto správy treba brať s miernym nadhľadom.

iphone 8

zdroj fotografií: Benjamin Geskin

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom