Teraz čítate
Fanúšikovia Apple majú oficiálne vlastné pomenovanie v slovníku. Páčiť sa im to určite nebude

Americká spoločnosť Merriam-Webster, ktorá je známa predovšetkým pre ich slovníky, nedávno pridala nový názov vystihujúcich určitú skupinu ľudí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sheeple je slovo, ktoré pomenúva osoby ľahko ovplyvniteľné, poslušné a pochodujúce s davom, teda doslova ako ovce. Dosť často je ovcou nazývaný práve zástanca produktov spoločnosti Apple, ktorý kupuje všetko, čo gigant uvedie do predaja bez ohľadu na cenu či zvyšné vlastnosti. Práve tento scenár uvádza výrobca slovníkov ako príklad. V roku 2012 vedci dokonca testovali správanie ľudí, ak budú ovplyvňovaní názormi skupiny. Výsledky hovoria jasne. Až 95 % ľudí sa rozhodlo zmeniť svoje prvotné tvrdenie po tom, ako im to bolo posunuté davom.

A to aj v prípade, ak si boli istí, že ich tvrdenie je správne. Len zvyšných 5 % ostalo pri svojom pôvodnom názore. V každom prípade, ak ťa nabudúce bude kamarát presviedčať o niečom, o čom vieš, že nie je pravda, môžeš mu povedať nech nie je ako sheeple.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
8%
O autorovi
Martin Lajčák
Ahoj, som Maťo a momentálne študujem na vysokej škole. O rôzne technologické novinky sa zaujímam zhruba 7 rokov a ako redaktor sa vám budem snažiť mnohé z nich priblížiť.
  • Patrícius Cudny

    Nepaci sa mi to. Nemam iphone a uplne mi to je jedno kto co vyuziva. Ked si to ludia mozu dovolit tak preco nie. Ak su spokojní s niecim co im vyhovuje a sadlo viac tak predsa nebudem pouzivat nieco co mi nevyhovuje. Myslim ze kebyze su na slovensku platy ako v ekonomicky vysplejsich krajinach co je napr dansko tam maju skoro vsetci iphone. Lebo ich ta kupa vobec nezatazuje a uz vobec by nedali za android o 100€ menej za nejaku vlajkovu lod. Tak isto sa moze najst sheepdroid. Myslim ze tento clanok je uplne nepodstatny a akurat rozputate vojnu v komentaroch a diskusii azda iba ci je to vas zamer. Nech si kupuje kazdí co chce , kazdí ma svoju hlavu a vie co si moze dovolit a co nie. No je pravda ze podaktorí si kupia iphone iba pre style a potom placu ze nemaju co zrat ale tak ci tak to je kazdeho osobna volba.