Po všemožných inteligentných gadgetoch, ktorých sme sa dočkali počas celej existencie spoločnosti Xiaomi, sme nadobudli pocit, že nás tento obľúbený výrobca viac nedokáže prekvapiť žiadnym novým produktom. Trojica nedávno predstavených inteligentných zariadení nás však utvrdzuje v tom, že sme sa hlboko mýlili.

Xiaomi Populele

zdroj fotografie: Xiaomi

Pripadá ti názov tohto gadgetu nápadne podobný názvu istého hudobného nástroja? Nuž, nie je to tak vôbec náhodou. Čínsky technologický gigant sa totižto rozhodol svojou troškou prispieť aj do vôd trhu s hudobným náčiním. Dočkali sme sa tak inteligentného ukulele, čo je v podstate menšia 4-strunová gitara. I keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, hra na tomto nástroji nie je vôbec jednoduchá. Populele je špeciálne práve tým, že ťa dokáže len s pomocou tvojho smartfónu naučiť všetko, čo pri hre na ukulele potrebuješ vedieť.

zdroj fotografie: Xiaomi
Jediné, čo musíš robiť, je prikladať svoje prsty na rozsvietené LED diódy, ktorých sa celkovo na tomto gadgete nachádza až 72. Na spárovanie so smartfónom využíva Xiaomi Populele technológiu Bluetooth 4.0, pričom ho drží pri živote batéria s kapacitou 800 mAh. Aj bez nabitia ho však možno používať, avšak bez spomínaných pomocných prvkov. Táto novinka bude dodávaná spolu s cestovnou taškou za oficiálnu čínsku cenu 399 juanov, čo je v prepočte 55 €.

Vylepšená verzia Xiaomi Soocare X3

zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Soocare X3 si môžeš zakúpiť tu

Spoločnosť Xiaomi nás podobne prekvapila aj druhým predstaveným gadgetom, ktorým je elektrická zubná kefka Xiaomi Soocare X3. Pravdou je, že produktu tohto zamerania s totožným názvom sme už v minulosti od obľúbeného čínskeho výrobcu dočkali. Tentoraz však bola odhalená jeho vylepšená verzia. Čistiace štetiny zostali nezmenené a opäť ponúkajú hrúbku 0,152 mm, pričom ich bude vo viacerých verziách dodávať americká spoločnosť DuPont.

zdroj fotografie: Xiaomi

Zubná kefka ponúka tiež totožný dizajn so svojím predchodcom, ako aj certifikáciu IPX7, ktorá zaisťuje vodeodolnosť pri trvalom ponorení. Vstavaná 1000 mAh batéria zabezpečí výdrž až na 25 dní. Zásadnou zmenou oproti predošlej verzii je navýšenie krútiaceho momentu a oscilácií, ktorých po novom urobí Soocare X3 až 37 200 za jedinú jednu minútu. Opäť si je možné vybrať z viacerých režimov čistenia a zachovala sa aj technológia Bluetooth, ktorá slúži na spárovanie kefky s takmer akýmkoľvek Android alebo Apple smartfónom. Táto kefka sa začne predávať za čínskych 269 juanov, teda 37 €.

Detské Xiaomi smartwatch

zdroj fotografie: Xiaomi

Posledný produkt je na oko určený pre deti, no v skutočnosti tomu tak úplne nie je. Tieto detské smartwatch majú v sebe totižto zabudovaný GPS modul, ktorý neustále informuje rodiča o aktuálnej polohe jeho ratolesti. Okrem toho si môže rodič predom nastaviť hranicu, ktorú by jeho dieťa nemalo prekročiť. V prípade, že sa tak stane, na prednastavené zariadenia zavíta upozornenie s presnou polohou.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Toto sú Xiaomi gadgety, o ktorých si zrejme ešte nepočul

Aby však deti nenamietali, že niečo takéto musia nosiť na svojom zápästí, k dispozícii sú aj zábavné hry a rôzne aplikácie, ktoré sú zobrazované na 1,44-palcovom dotykovom displeji. Smartwatch majú zabudovanú 420 mAh batériu, ktorá ich dokáže napájať až po dobu 4 dní. Na výber bude z viacerých pestrofarebných kombinácií, ktoré sa budú predávať za cenu 179 juanov, čo je približne 25 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom