Ultrabooky sa medzi používateľmi tešia stále väčšej a väčšej obľube. Vyrábané sú totižto poväčšinou z prémiových materiálov, pričom sa nemusia hanbiť ani za svoju hardvérovú výbavu. Toto všetko ja navyše spravidla umocnené príjemnými rozmermi, nízkou váhou a tým pádom aj jednoduchou prenosnosťou.

Väčšinou si však tieto pozitíva vyberú svoju daň na koncovej cene, ktorá sa často vyšplhá až k 4-ciferným číslam. Toto jediné negatívum tak odrádza od kúpy vysnívaného zariadenia mnohých tých, ktorým sa takéto vysoké sumy za elektroniku zdajú neprimerané. Čínska spoločnosť Cube, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných tabletov a notebookov, najnovšie vyslyšala prosby všetkých svojich fanúšikov. Predstavila totižto zariadenie, ktoré spĺňa všetky vyššie uvedené podmienky, pričom nestojí viac ako 600 €. Jeho názov znie Cube Thinker a svojou výbavou určite zaujme aj teba.

Cube Thinkerzdroj fotografie: Cube

Celá jeho vonkajšia konštrukcia je vyrobená z kvalitného hliníka, ktorý jej dodáva nielen zvýšenú odolnosť, ale aj poriadnu dávku elegancie. Po dizajnovej stránke možno vyzdvihnúť minimalistický dizajn, ktorý až na jednoduché a vkusné logo nenarušujú žiadne zbytočné elementy. Všimnúť si tiež môžeme nenápadnú podobnosť s MacBookmi, čo pri čínskych výrobkov už nie je neobvyklé. Na bočné hrany Thinkera sa dostali dva klasické USB 3.0 konektory, ktoré sú doplnené o 3,5 mm audio jack konektor a konektor USB Type-C. Po otvorení veka bez pochýb najviac zaujme 13,5-palcový IPS displej s pomerom strán 3:2, na ktorom sa rozprestiera menej tradičné rozlíšenie 3000 x 2000 pixelov.

Cube Thinkerzdroj fotografie: Cube

Tento skvelý zobrazovací panel je navyše dotykový. Nezabudlo sa ani na kvalitný touchpad, ktorý sa nachádza ihneď pred plastovou klávesnicou, ktorá postráda numerický blok. Omnoho zaujímavejšie je však to, čo sa skrýva pod ňou. Srdcom celého ultrabooku je procesor Intel Core M3 siedmej generácie, ktorý ponúka najvyššiu frekvenciu na úrovni 2,6 GHz. Ďalej ho dopĺňa integrovaný grafický akcelerátor Intel HD Graphics 615, ako aj 8 GB RAM pamäte typu LPDDR3. Rýchle reakcie a štart operačného systému Windows 10 sú zaručené vďaka 256 GB SSD disku.

Cube Thinkerzdroj fotografie: Cube

Kúpiť Cube Thinker za 563 €

Aby toho nebolo málo, nad zobrazovacím panelom sa nachádza 2 MPx kamera určená na videohovory a dostalo sa aj na skener odtlačkov prstov. Vstavaná 5000 mAh batéria dokáže na jedno nabitie ponúknuť výdrž 8-10 hodín, po ktorých ju bude potrebné opätovne dobiť skrz USB Type-C kábel. Ultrabook Cube Thinker už stihol zamieriť aj do jedného zo svetových e-shopov, odkiaľ si ho môžeme jednoducho zakúpiť aj my Slováci, a to za cenu 563 €. Ak ťa toto zariadenie dokázalo zaujať tak neváhaj a využi príležitosť na jeho kúpu, nakoľko je k dispozícii iba obmedzený počet kusov. Ak ťa nový notebook zaujal, k cene treba prirátať aj poštovné v sume necelých 10 €, pričom je veľmi pravdepodobné, že balík bude zastavený colnicou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP