Za posledné dni sa v technologických kruhoch opäť spomína niekdajší veľmi obľúbený výrobca telefónov, spoločnosť Nokia. Tá zažíva veľký comeback, ktorý by mal byť čoskoro spečatený predstavením zaujímavých smartfónov. Medzi nimi by sa mal nachádzať jeden špeciálny model, ktorý bude podľa všetkého odkazovať na legendárnu 3310-ku.

Hoci túto správu potvrdili viaceré zdroje, detailné informácie o tomto pripravovanom zariadení známe nie sú. Zdá sa ale, že základné vlastnosti tohto ikonického „hlúpeho“ telefónu, akými boli vysoká odolnosť či extrémne dlhá výdrž na jedno nabitie, zostanú zachované. Novinka by tak mala byť inšpirovaná hlavne pozitívnymi vlastnosťami tohto telefónu, ktoré v čase jeho najväčšej slávy značne prevyšovali tie negatívne. Doba však za uplynulých 17 rokov od jeho oficiálneho predstavenia pokročila, a tak sa pochopiteľne dostane aj na implementovanie inteligentných funkcií.

Svoju predstavu o tom, ako bude novinka vyzerať, sa rozhodol zhmotniť dizajnér stojaci za YouTube kanálom Concept Creators. Ten sa inšpiroval legendárnou 3310-kou viac ako dosť a jej dizajnovú stránku takmer vôbec nepozmenil. Celkovo sa tak dostalo na jedinú výraznú zmenu, ktorou je fotoaparát umiestnený na zadnej strane. Po konštrukčnej stránke je koncept taktiež navlas zhodný s najobľúbenejším a najodolnejším telefónom všetkých čias.

Nenechaj si ujsť
Nokia 3310 bývalého vojaka funguje už neuveriteľných 17 rokov. Prežila dve vojny aj množstvo pádov

Predná strana ponúka 1,5-palcový displej, pod ktorým sú umiestnené tradičné „Nokiácke“ tlačidlá. Okrem toho by sme sa mali dočkať podpory FM rádia, 8 GB internej pamäte či 1650 mAh batérie, ktorá má byť napájaná skrz microUSB konektor. Pravdou je, že v skutočnosti novinka ponúkne omnoho výraznejšie zmeny. Jej reálny vzhľad, ako aj výbavu si budeme môcť prezrieť už 26. februára na veľtrhu MWC v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom