Kultová herná séria Mass Effect sa blíži k vydaniu remastrovanej verzie Legendary Edition a už tu máme aj informácie o prvom veľkom patchi. IGN zverejnilo údaje, ktoré potešia skalných fanúšikov Mass Effectu a zahltia nejeden disk v konzolách alebo na PC. Patch bude mať veľkosť 11,8 GB a prevyšuje tak všetky predošlé samostatné vydania hier z trilógie.

Vývojári z BioWare pod taktovkou Maca Waltersa ukazujú, že to myslia naozaj vážne a hráčom chcú dopriať ten najlepší možný zážitok po grafickej aj hernej stránke. Predsa len, od roku 2007, kedy vyšla prvá hra Mass Effect, sa toho veľa zmenilo a technológia pokročila obrovskými krokmi napred.

Obsahom patchu budú nielen všetky tri vylepšené hry, ale aj viac ako 40 rozšírení. Ako sme už písali dávnejšie, podľa oficiálnej stránky bude v rozšíreniach chýbať Pinnacle Station pre prvý diel a multiplayer, ktorý sme si mohli zahrať v treťom pokračovaní vesmírnej ságy.

BioWare ďalej uvádza, že všetky hry z trilógie si budeme môcť vychutnať v 4K rozlíšení s podporou HDR. Zmeny sa dotknú viac ako 30 tisíc textúr a jedným z cieľov bolo dosiahnuť aj stabilných 60 fps.

Ďalšie vylepšenia sa týkajú efektov, osvetlenia, tieňovania (Ambient Occlusion) a modelov postáv. Zároveň s nimi prinesú remastrované verzie intuitívnejšie vylepšovanie hlavnej postavy. V informáciách patchu sa ďalej uvádzajú vylepšenia celkového výkonu, opravy problémov so stabilnosťou hry a zlyhaniami a nešpecifikované opravy rôzneho obsahu.

Commander Shepard príde vo vylepšenej verzii všetkých troch hier už 14. mája na PC a konzoly Xbox One a PS4. Pokiaľ ide o počítačovú verziu, nebude chýbať natívna podpora gamepadu, kompatibilita s DirectX 11 či upravenie pomeru strán 21:9. Pre nové konzoly PS5 a Xbox Series X a S bude hra k dispozícii len v režime spätnej kompatibility.

Podľa Maca Waltersa sa remaster takých rozmerov pre novú generáciu konzol nehodí, ale zároveň si na nich vie predstaviť novú Mass Effect hru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom