Chceli by ste zákulisný obsah, podcasty a zoznamy skladieb?“ Túto otázku si v mailových schránkach našli vybraní predplatitelia Netflixu, ktorých streamovacia služba oslovila so žiadosťou o spätnú väzbu.

Podľa informácií Techradar streamovací gigant totiž uvažuje o rozšírení svojho portfólia vo forme online služby zvanej „N-Plus“, ktorá by používateľom ponúkla doplnkové informácie o ich obľúbenom obsahu.

Na čom si Netflix vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Medzi navrhovanými funkciami napríklad figuruje možnosť pre používateľov vytvárať vlastné playlisty obsahu z knižnice Netflixu a zdieľať tieto zoznamy skladieb s ostatnými predplatiteľmi služby.

Netflix

Pre používateľov by zároveň malo byť jednoduchšie dostať sa k soundtrackom obľúbených filmov a seriálov streamovacej služby. Takýto obsah by zároveň mal byť obohatený aj o rôznorodé podcasty.

N-Plus by rovnako mohol používateľom priniesť aj bohaté bonusové materiály zo zákulisia, kde by sa vo forme rozhovorov s tvorcami a hercami či nikdy neodvysielaných záberov diváci dozvedeli viac o svojich obľúbených seriáloch.

NEPREHLIADNI
V očiach Netflixu sme stále v 90. rokoch. Streamovacie služby však konečne objavili Slovensko

Minulý rok podobným spôsobom služba sprístupnila dokument o jednom zo svojich najsledovanejších seriálov s názvom Money Heist: The Phenomenon a vydarený dokument sa, podobne ako samotný seriál, rovnako zaradil do rebríčkov najsledovanejšieho obsahu.

Nová služba N-Plus je zároveň snahou Netflixu o diverzifikáciu a rozšírenie svojho pôsobenia aj mimo televíznej a streamovacej sféry. Momentálne však vôbec nie je isté, že streamovacia spoločnosť  sa novou cestou skutočne vyberie.

Podobné prieskumy totiž pre Netflix nie sú ničím výnimočné a americká firma je známa tým, že v nápadoch rada experimentuje. Len pár dní dozadu si slovenskí diváci napríklad v aplikácii Netflixu mohli všimnúť novú funkciu náhodného prehrávania, tzv. Play Something, ktorá na základe predchádzajúcich preferencií používateľov sama prehrá náhodný obsah.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom