Legendárne herné tituly z dielne štúdia Rockstar Games zobrazujúce gangsterský život, Grand Theft Auto, pozná takmer každý. Od svojich začiatkov si táto herná séria získala milióny priaznivcov. Je tomu už nejaký ten rok, čo 5-ka vyšla na svet, no čoskoro sa zrejme dočkáme pokračovania. 

Informácií o vývoji nového dielu Grand Theft Auto VI zatiaľ nie je vôbec veľa. Posledné detaily z fóra GTA ale odhaľujú, že známy kaskadér, Tim Neff, má pracovať pre Rockstar Games pri natáčaní scén nielen pre túto dlho očakávanú novinku, ale tiež pre titul Red Dead Redemption 2. Tieto správy sa objavili na webe Breakdownexpress, kde ich šikovní čitatelia stihli zachytiť.

GTA V zožalo ohromný úspech

Vývojárske štúdio Rockstar Games a Take-Two Interactive však doteraz nezmienili žiadne detaily o vývoji GTA VI. Okrem nedávnych správ, ktoré naznačovali, že práce na tomto dieli už začali, si samotní hráči po tých rokoch hrania taktiež pýtajú nové pokračovanie.

zdroj fotografie: ISTUNT

Nenechaj si ujsť
Chlapík splnil sen mnohým hráčom. Spojil Xbox One a PlayStation 4 do jednej úžasnej hernej konzoly

Od septembra 2013 zožal piaty diel tejto hernej série ohromný úspech. Do dnešného dňa sa z neho predalo viac ako 80 miliónov kópií pre konzoly a počítače. Takýto veľký triumf obhajuje riaditeľ vydavateľstva Straus Zelnick najmä chabou konkurenciou. Každý, kto je v dnešných dňoch stále teenagerom, má podľa neho konzolu s hrou GTA 5.

Za vysokými predajmi má byť slabá konkurencia

Za 3 a pol roka si táto hra stihla získať srdcia mnohých fanúšikov, a tak sa jej úspechu niet čo diviť. K tomu výrazne mala prispieť aj slabá konkurencia z herného priemyslu. Ešte pred niekoľkými rokmi boli pre hráčov dostupné herné tituly, ktoré svojou kvalitou a spracovaním GTA dokázali dobehnúť.

zdroj fotografie: Gronkh/YouTube

To sa ale za posledný čas zmenilo, čo tvrdí aj Straus Zelnick, ktorý si myslí, že ak by bola situácia iná, také ohromné množstvo kópií by sa určite nepredalo. V každom prípade je 6. diel legendárneho GTA-čka veľmi očakávaný medzi celým publikom hráčov. Tí si však naň ešte zrejme budú musieť počkať, pretože zatiaľ nie je vôbec jasné, kedy príde na svet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú