Mnoho používateľov v dnešných dňoch túži po virtuálnych asistentoch, ktorí by im pomáhali s každodennými úlohami. Častou prekážkou je však cena. Teraz ale prichádza ideálna alternatíva za neuveriteľne nízku sumu. Pri tomto projekte spojili sily spoločnosti Raspberry Pi s Googlom a výsledkom ich spolupráce je nový virtuálny asistent, ktorý bude dostupný pre každého.

Priania fanúšikov moderných technológií splnia nové doplnky pre mini počítač Raspberry Pi 3. Google so spoločnosťou Raspberry Pi zapracovali na novej súprave, vďaka ktorej je možné tento mini počítač využívať ako plnohodnotného virtuálneho asistenta. Zákazník v balení nájde všetky potrebné komponenty, vrátane reproduktora, mikrofónu a základnej dosky. Tá ma integrovaného hlasového asistenta a slúži ako rozšírenie pre aktuálne Raspberry Pi 3. Je to poprvýkrát, čo Google v spolupráci s inou spoločnosťou priniesol nejaký produkt pre svojich fanúšikov.

Raspberry Pi 3 virtualny asistent Googlezdroj fotografie: Screenshot/Raspberry Pi/YouTube

Tento projekt má používateľov podnietiť k tomu, aby si prispôsobili tohto virtuálneho asistenta podľa vlastných požiadaviek. Riaditeľ projektu dokonca tvrdí, že Google bude v budúcnosti fanúšikom prinášať ďalšie podobné zariadenia. Ak ale chce zákazník tento doplnkový hardvér získať, musí si kúpiť posledné vydanie časopisu The MagPi. K nemu dostane práve tieto komponenty potrebné pre vytvorenie virtuálneho asistenta. Spoločnosť Raspberry Pi v tomto projekte necháva používateľom voľnú ruku. Každý fanúšik si tak môže svojho asistenta prispôsobiť podľa seba a nahrať si aj vlastné hlasové príkazy.

The MagPizdroj fotografie: Raspberry Pi

Nenechaj si ujsť
Raspberry Pi Zero W je nový ultra-lacný mini počítač s WiFi aj Bluetooth

Koniec koncov, niet sa čomu diviť, prečo sa s Raspberry Pi spojil práve Google. Nedávno predstavený model Raspberry Pi Zero W urobil na mnohých technologických fanúšikov veľký dojem. V jeho výbave nájdeme podporu pre Wi-Fi a Bluetooth technológiu, a to všetko iba za pár eur. Popularita mini počítačov Raspberry Pi je enormná a doteraz sa z nich predalo viac ako 10 miliónov kusov. Aj z toho dôvodu sa Google rozhodol spojiť sily práve s touto spoločnosťou, aby svojim fanúšikom priniesol doteraz najlacnejšieho virtuálneho asistenta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP