Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mala to byť filmová pocta populárnej hernej sérii Monster Hunter, prvé ohlasy na rovnomenný film však hovoria o nesúrodej zlátanine, ktorá zlyháva prakticky vo všetkých oblastiach. Monster Hunter sa ešte ani poriadne nedostal do kín, už teraz však mieri na pohrebisko ďalších zbytočných filmov vytvorených na motívy videohier.

Ešte v polovici októbra sme ťa informovali o vôbec prvom traileri na zimný blockbuster Monster Hunter, o ktorý sa postaral režisér Paul W. S. Anderson, známy napríklad vďaka filmovej sérii Resident Evil či Death Race. Americký filmový tvorca sľuboval citlivý prístup a prenesenie rovnakých pocitov, aké pri japonskej sekačke založenej na love gigantických monštier sám prežíval.

Anderson do fantasy sveta vsadil dejovú líniu, vytvoril fiktívnu hlavnú hrdinku, kapitánku Artemis, do ktorej neprekvapivo obsadil svoju manželku a dvornú herečku Milu Jovovich, no a lov na monštrá na exotickej piesočnatej planéte sa mohol začať.

Nebolo žiadnym tajomstvom, že pripravovaný film je určený predovšetkým pre ázijský filmový trh na čele s masívnou čínskou základňou, kde sa herný Monster Hunter teší veľkej popularite. Prvé upútavky síce jasne kričali, že dejovo novinka dieru do sveta neurobí, 70-miliónový rozpočet a prvý pohľad na gigantických nepriateľov však sľuboval slušnú akčnú CGI jazdu.

Absolútne fiasko

Najnovšie sa však začali objavovať filmové recenzie a tie na filme nenechávajú suchú jedinú nitku. Indiewire Monster Hunter nazval jedným z najhorších filmov podľa hernej predlohy, aké boli kedy vytvorené, o nič lepšie na tom nie je ani hodnotenie IGN, ktoré hovorí o filmovej mizérii bez štipky úcty k hernej predlohe.

Príbehová línia v Monster Hunter prakticky neexistuje, postavy sú nielen prázdne, ale vyzerajú, akoby sa stratili na ceste domov z cosplay festivalu. Novinka podľa recenzií úplne ignoruje majstrovstvo bojových umení thajského borca, Tonyho Jaa, známeho napríklad vďaka skvelej sérii Ong-Bak, o nič lepšie na tom nie je ani Mila Jovovich, ktorej postava navyše v rámci herného sveta nedáva žiaden význam.

Najväčším sklamaním podľa ohlasov však je, že film nielen nerešpektuje hernú predlohu, ale dokonca jej medzi neznalým obecenstvom robí aj veľmi zlú reklamu. Séria Monster Hunter je totiž plná zbraní, exotických prostredí, najrôznejších monštier a stoviek spôsobov ich likvidácie, no filmové prevedenie všetky tieto veci úmyselne ignoruje. Jediným pozerateľným momentom podľa prvých ohlasov je záverečný súboj, aj ten ale recenzenti opisujú ako chaotický a nanajvýš priemerný.

Posledný klinec do rakvy

Monster Hunter je tak ďalším zbytočným filmom nakrúteným na motívy úspešnej videohry, navyše pre tvorcov s istotou bude znamenať aj obrovské finančné fiasko. S rozpočtom presahujúcim 70 miliónov (v ktorom nie sú zahrnuté ďalšie milióny na marketing), doposiaľ tvorcom zarobil len necelých 5 miliónov.

Sony Pictures

Film síce ešte neštartoval v Spojených štátoch ani ďalších významných trhoch (na ktorých sa dostane do priamej konkurencie s omnoho kvalitnejšou Wonder Woman 1984), premiéru v Číne, kde mali byť tržby najväčšie, už má Monster Hunter dávno za sebou a práve z tohto trhu pre tvorcov prišla aj tvrdá rana.

Monster Hunter bol totiž kvôli kontroverznej poznámke jednej z postáv, pripomínajúcej rasistickú detskú riekanku, z čínskych kín kompletne stiahnutý a premietanie nebolo dovolené ani po tom, čo tvorcovia nežiadúcu časť filmu upravili.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú