Šírenie koronavírusu vo svete, na Slovensku a v okolitých krajinách si vyžiadalo prísne nariadenia, ktoré majú zabrániť ďalším nákazám.

Zamedziť rozšíreniu tohto ochorenia sa však podarí len s pomocou všetkých ľudí, ktorí by sa mali správať disciplinovane, zodpovedne dodržiavať a rešpektovať nariadenia v tomto núdzovom stave.  Občania SR teraz môžu nájsť všetky užitočné informácie týkajúce sa nového koronavírusu na špeciálnom vládnom webe korona.gov.sk, na ktorý upozornilo Ministerstvo vnútra aj na Facebooku.

Pre sledovanie vývoja situácie s koronavírusom vo svete sú dostupné rôzne zdroje s interaktívnymi mapami a štatistiky, ktoré prezentujú aktuálne dianie v mnohých krajinách sveta a šírenie ochorenia. Vláda SR doteraz vykonala viacero prísnych opatrení, ktoré sa týkajú mnohých sektorov na Slovensku, vrátane živnostníkov, školstva, verejnej dopravy či zdravotníctva. Boli upravené úradné hodiny, fungovanie poštových služieb, ale tiež hraničných prechodov.

Špecializovaný vládny web s množstvom užitočných informácií

Slovensko sa teda ocitá v núdzovom stave, ktorý od svojho založenia nezažilo a mnohí občania preto na takúto situáciu nemusia byť pripravení. Všetky dôležité informácie týkajúce sa obmedzení v tomto vyhlásenom stave a šíriaceho sa koronavírusu teraz nájdeme nielen na webe Ministerstva zdravotníctva a Úradu verejného zdravotníctva či na stránke Ministerstva vnútra. Pre najpodstatnejšie informácie pre občanov bol vytvorený nový vládny web korona.gov.sk.

Na stránke nájdeme tiež aktuálny prehľad počtu nakazených pacientov a množstvo testovaných vzoriek. Všetky ďalšie dôležité informácie, ktoré nedávno schválil Ústredný krízový štáb, sú na webe zvýraznené. Stránka taktiež obsahuje prehľad predošlých udalostí a noviniek aj z facebookovej stránky predsedu vlády SR. Návštevníci na tomto webe nájdu aj informácie, ako sa chrániť pre koronavírusom prevenciou, ako postupovať v prípade podozrenia na nákazu, či na koho sa v prípade potreby obrátiť.

Osobitné sekcie sú vyhradené pre rodičov a študentov, zamestnávateľov a zamestnancov a taktiež tu nájdeme podstatné informácie pre Slovákov, ktorí žijú v zahraničí alebo sa plánujú vrátiť domov. Pokiaľ si v poslednom čase potreboval vybaviť záležitosti na úradoch, na tomto webe nájdeš aj aktuálny prehľad o otváracích hodinách a obmedzeniach v jednotlivých inštitúciách. Obzvlášť dávame do pozornosti aj facebookovú stránku Polície SR, kde nájdeš všetky ďalšie informácie o aktuálnom dianí, práce policajného zboru a obmedzeniach na hraničných priechodoch.

Nemenej dôležitou je aj facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde nájdeš aktuálne šíriace sa dezinformácie a hoaxy, ktoré môžu vyvolať strach, no nie sú ničím podložené a zavádzajú občanov. Taktiež pripomíname, že za šírenie poplašnej správy bude autor trestne stíhaný. Do pozornosti dávame po výzve premiére Petra Pellegriniho aj zvukové nahrávky s mužským a ženským hlasom, ktoré šíria poplašnú správu a polícia pátra po ich autoroch.

Pre lepší prehľad užitočných zdrojov prikladáme aj zoznam webových stránok, na ktoré sa môžeš v prípade potreby obrátiť: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom