Zemský pôvod objavu

Veľký objav sa však nekonal. Hlbšia analýza ukázala, že pravdepodobnejším vysvetlením je kontaminácia. Mikrobiálny život na Zemi je veľmi odolný a dokáže prežiť aj v najextrémnejších podmienkach, od jadrových reaktorov až po sterilné čisté miestnosti.

Štruktúry vo vzorkách Ryugu mali veľkosť a rastový cyklus, ktorý sa zhoduje so známymi pozemskými mikroorganizmami. Ak by išlo o mimozemské formy života, ich vlastnosti by boli odlišné, pretože by boli geneticky vzdialené miliardy rokov evolúcie.

Slováci môžu pozorovať nádherné vesmírne divadlo

V decembri nás čaká nebeské divadlo, ktoré patrí medzi najpôsobivejšie nebeské úkazy roka. Aktivita meteorického roja trvá každoročne od 19. novembra do 24. decembra.  Za ideálnych podmienok, bez rušivého mesačného svetla, je možné pozorovať až 150 meteorov za hodinu. Za ideálnych podmienok, bez rušivého mesačného svetla, je možné pozorovať až 150 meteorov za hodinu. Viac o aktuálnej téme sa dozvieš po kliknutí na tento odkaz.

Aj napriek tomu, že vedci nenašli mimozemský život, štúdia priniesla isté poznatky, ktoré môžu byť pre nich dôležité. „Prvým je, že naše sterilizačné postupy sú pravdepodobne nedostatočné. Možno sme už neúmyselne rozšírili život na Mesiac a Mars,“ uvádza autor štúdie Matthew J. Genge na webe Universe Today.

„Druhým je, že asteroidy majú organické materiály, ktoré by mohli udržať pozemský život. To je dobrá správa, ak sa chceme presadiť inde v slnečnej sústave. Pozemský život možno nezačal vo vesmíre, ale mohol by tam veľmi dobre skončiť,“ dodal Genge.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú