Zdá sa, akoby len nedávno Google predstavil Android 7.0 Nougat. V skutočnosti však už ubehlo dosť času a s blížiacim sa termínom konferencie Google I/O 2017 sa hovorí o predstavení novej verzie. Medzi najväčšie tajomstvá však patrí najmä označenie. 

Fanúšikovia a používatelia operačného systému Android budú mať onedlho dobrý dôvod na radosť. Očakáva sa totiž, že na konferencii Google I/O 2017 predstaví softvérový gigant novú verziu najpopulárnejšieho operačného systému. S týmito informáciami sa množia aj špekulácie o pomenovaní nového Androidu. Mnohí doteraz hovorili o označení „Oreo“, ktoré všetci dobre poznáme ako sladkú pochúťku. Googlu by tak neporušil tradíciu a pokračoval v „sladkých“ menách.

Google Pixel môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechaj si ujsť
Týchto 15 tech spoločností ponúka svojim stážistom najvyššie platy

Tí, ktorí hovorili o spomínanom označení „Oreo“ zrejme tipovali správne. Hiroshi Lockheimer, ktorý je senior viceprezident pre Android, ChromeOS a Chromecast, prednedávnom na svojom profile na sociálnej sieti Twitter odhalil možné pomenovanie. Nová verzia by mohla dostať označenie práve podľa chutnej sušienky Oreo. Pokiaľ sa bude Google držať doterajších tradícií, tak novú Developer verziu Android Oreo uvidíme už v marci.

Treba mať však na pamäti, že Lockheimer doteraz uverejnil aj nepravdivé označenia, a preto sú tieto informácie zatiaľ neisté. Istejšie však je to, že aj keď Google onedlho predstaví nový Android, tak do smartfónov sa bude dostávať až o niekoľko mesiacov neskôr. Konferencia Google I/O 2017 sa bude konať už čoskoro a mnohí fanúšikovia sa tešia na ďalšie nové funkcie a vylepšenia.

Pošli nám TIP na článokNovinky