Čínsky výrobca smartfónov, ako aj spotrebnej elektroniky, Xiaomi, sa v minulosti preslávil skvelou nadstavbou MIUI, vďaka ktorej sa spoločnosť zo začiatku dostala do povedomia viacerých nadšencov alternatívnych ROMiek pre svoje smartfóny.

Ako iste vieš, spoločnosť Xiaomi prvýkrát na trh so smartfónmi vstúpila práve s nadstavbou MIUI. Od roku 2010 sa MIUI stala jednou z najpopulárnejších nadstavieb Androidu a obľúbili si ju nielen používatelia Xiaomi smartfónov, ale aj iných značiek, ktorí si ju inštalujú ako Custom ROM.


Zdroj fotografie: Weibo/FonTech

Táto nadstavba sa od začiatku svojej existencie dočkala mnohých úprav, ako po stránke dizajnu, tak aj po stránke funkčnosti. Práve nová verzia MIUI bude ďalšou veľkou vecou od Xiaomi. Najnovšia aktualizácia na verziu MIUI 9 má priniesť úplne nové používateľské rozhranie, zlepšenú stabilitu, zvýšený výkon, ako aj nové funkcie. Prostredie má byť jednoduchšie, no o to prehľadnejšie.

Xiaomi Mi6 s MIUI 8

zdroj fotografie: Weibo/MIUI

Nenechaj si ujsť
Najlepšia nadstavba Androidu bude ešte lepšia. MIUI 9 prinesie množstvo funkcií a vylepšení

Od uvedenia správy o očakávanej novej verzie nadstavby v novembri minulého roka prešlo mnoho času, a tak vývojový tím, ktorý stojí za touto nadstavbou, dostal nespočetné množstvo pripomienok, ako aj poriadnu spätnú väzbu od samotných používateľov. Aktualizácia na najnovšiu verziu MIUI 9 na prvé smartfóny zavíta už v júli. Zo začiatku bude dostupná pre tohtoročné aj minuloročné high-end smartfóny od Xiaomi. Postupne dostanú aktualizáciu aj používatelia ostatných zariadení, pričom kompletný zoznam bude uvedený priamo pri predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP