Technologický gigant z amerického Cupertina, spoločnosť Apple, je známa tým, že nedá na svoje výrobky dopustiť. Napriek tomu, že sú jej notebooky a počítače medzi používateľmi menej vyhľadávané (aj kvôli cene) ako zariadenia s Windowsom, Apple na nich výborne profituje.

Podľa najnovších informácií pochádzajúcich priamo od Apple, MacOS aktívne používa približne 100 miliónov ľudí. Nie je tajomstvom, že Microsoft medzi desktopmi a notebookmi jasne dominuje. Počet používateľov operačného systému Windows presne určiť nemôžeme, no odhaduje sa, že je na svete viac ako miliarda počítačov s týmto systémom. Samotný Microsoft oficiálne potvrdil, že najnovší Windows 10 má 400 miliónov aktívnych používateľov. Z týchto štatistík teda môžeme usúdiť, že Windows 10 je štyrikrát populárnejší ako MacOS, a to ešte nepočítame počítače so staršími verziami.

Apple MacBook Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mac
zdroj fotografie: Twitter/@OceansTech

Nenechaj si ujsť
Apple konečne oživí svoj najvýkonnejší počítač, a to vo veľkom štýle! Po neuveriteľných 1208 dňoch

Avšak nižší počet používateľov neznamená hneď aj nižšie zisky. Práve naopak. Apple zo svojich Macov výborne profituje, čoho dôkazom sú takmer 25 miliardové predaje. Podľa amerického giganta sa až o 80 % z týchto predajov starajú MacBooky. Počítače Mac Pro a iMac teda tvoria iba zvyšných 20 %. Aby toho nebolo málo, predaje takého MacBooku Pro narástli v poslednom fiškálnom štvrťroku až o 20 %.

zdroj fotografie: Microsoft

Apple si tak predaje MacBookov môže len a len pochvaľovať. K zlepšeniu predajov desktopov a dobehnutie konkurencie z Redmondu by však mohli pomôcť aktualizované modely. Koncom tohto roka totiž plánuje Apple uviesť na trh nové iMacy a budúci rok aj nový Mac Pro s nadupaným hardvérom. Podľa ďalších štatistík však používatelia v húfoch prechádzajú na hybridné notebooky Surface a rovnaký scenár sa naskytá aj v segmente prémiových počítačov. I keď v tomto prípade je rast Microsoftu výraznej pomalší. Samozrejme, tieto dva operačné systémy sa nedajú priamo porovnať, keďže každý ponúka svoje pre aj proti. V každom prípade, prechod nie práve malého množstva používateľov z Macov na Surface zariadenia len dokazuje, že Microsoft odvádza v týchto mesiacoch výbornú robotu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom