Microsoft ako jedna z najväčších softvérových spoločností na svete sa musí starať a vyvíjať množstvo služieb a produktov. Najnovším operačným systémom je Windows 10, ktorý už ale od svojho predstavenia dostal niekoľko dôležitých aktualizácií. 

Na konferencii Build Developer v Seattli predstavil Microsoft zbrusu nový dizajn pre budúcu verziu Winows 10, ktorý bude zahŕňať aj prvky Material dizajnu. Hlavnou úlohou nového Fluent dizajnu je umožniť vývojárom vytvárať prostredie, ktoré by sa mohlo dostať do niekoľkých zariadení. Zároveň tým chcel Microsoft poskytnúť možnosti, ako vytvárať príjemnejšie aplikácie v novom dizajnovom jazyku. Pri návrhu sa spoločnosť zamerala najmä na spracovanie hĺbky, vrstiev a animácií nového prostredia.

Fluent Designzdroj fotografie: Screenshot/Windows/YouTube

Nenechaj si ujsť
Windows 10 S je rýchlejší, bezpečnejší a omnoho úspornejší. Nie je však určený pre každého

Nový Fluent dizajn by mohol do najnovšieho operačného systému Microsoftu priniesť aj trochu „priesvitnosti“, ktorá z posledných verzií zmizla. Tomu, že Microsoft to myslí s technológiou Holo Lens vážne, práve nasvedčuje aj nový dizajn, v ktorom bude môcť používateľ pracovať v 2D alebo 3D prostredí. S prvkami Material dizajnu, aké využil Google, vyzerá novinka od Microsoftu úchvatne. K dispozícii bude aj ovládanie perom.

Fluent Designzdroj fotografie: Screenshot/Windows/YouTube

Pri tejto funkcii bude môcť používateľ ovládať celé prostredie špeciálnym perom, ale taktiež ním bude môcť písať do textových polí. Nový Fluent dizajn je skutočne veľkým krokom vpred. Windows 8 bol skôr zameraný na dotyk, no nová 10-ka s týmto vylepšením bude spoľahlivo fungovať aj vo virtuálnej realite a na iných zariadeniach. Zmeny sa dotkli hneď niekoľkých častí systému a medzi nimi je aj kompletne prerobený emailový klient, systém súborov či pracovná plocha, ktorá v holografickom režime vyzerá absolútne dokonale. Veď presvedč sa sám a nenechaj si ujsť ďalšie inovácie Fluent dizajnu v priloženom videu.

zdroj fotografií: Screenshot/Windows/YouTube

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP