Teraz čítate
Microsoft sa konečne priznal, aké dáta o tebe zbiera ich Windows 10!

Najpoužívanejšími operačnými systémami pre desktopové počítače a notebooky sú práve tie od Microsoftu. Po Windowse 8.1 nám spoločnosť Billa Gatesa predstavila podstatne úspešnejšiu 10-ku. Najväčším problémom tejto verzie je však veľké množstvo dát, ktoré zaznamenáva a odosiela. Microsoft sa ale rozhodol vyjsť s pravdou von.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Windows 10 je pomerne úspešným nástupcom predchádzajúcej verzie. Už od svojho začiatku však novú 10-ku Microsoft mnohým používateľom priam nanútil. Otázkou tiež bolo, prečo zbiera také veľké množstvo dát. Na to po dlhom čase Microsoft reagoval a rozhodol sa upraviť podmienky o ochrane osobných údajov. Už teraz tak používateľ v týchto podmienkach nájde základný zoznam diagnostických dát, ktoré Windows 10 zhromažďuje.

Nastavenia súkromia Windows 10 v novej aktualizácii Creators Update

zdroj fotografie: Windows Blog

Nenechaj si ujsť
Microsoft pridá do Prieskumníka vo Windows 10 reklamy! Veď, prečo nie?

V novej aktualizácii si bude môcť používateľ zvoliť medzi čiastočným alebo plným zhromažďovaním diagnostických dát. Okrem toho však Microsoft znížil množstvo základných zbieraných údajov až o polovicu. Spoločnosť v budúcnosti plánuje poskytnúť na túto tému ešte viac informácií, no aktuálne dokumenty môžeš už teraz nájsť na tomto odkaze.

zdroj fotografie: TechFrag

To, či sa Microsoftu tentokrát podarí zmierniť obavy používateľov o ich súkromie, ukáže až čas. Doteraz však boli zo strany niekoľkých európskych krajín kladené požiadavky na tohto softvérového giganta, aby zastavil sledovanie. Na tento problém reagovalo aj Francúzsko spolu s Európskou úniou, ktorá upozornila, že zmeny ohľadom zhromažďovania dát nie sú v najnovšej aktualizácií „Creators Update“ príliš výrazné. Aj napriek snahe Microsoftu obavy o súkromie stále pretrvávajú.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
31%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
62%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: matus@fontech.sk
  • Martin Ščúry

    Stačí jednoduché disablewintracking.exe a je po probléme. Dokonca dokáže odinštalovať také zbytočnosti ako je Xbox alebo podobné predinštalované aplikácie.