Jeden z najväčších softvérových gigantov, Microsoft, len pred pár dňami uvoľnil pre používateľov veľkú aktualizáciu „Creators Update“. Medzi mnohými inováciami môžu používatelia nájsť aj vylepšenú verziu webového prehliadača Microsoft Edge. Ten prešiel viacerými zmenami, vďaka čomu je omnoho efektívnejší ako konkurencia.

Spolu s novým operačným systémom Windows 10 prišiel na svet aj nový webový prehliadač Edge, ktorý si na mušku vzal svojho najväčšieho rivala. Na odpoveď od Google však Microsoft dlho nemusel čakať a vylepšený Chrome hravo porazil vtedajšiu verziu Edge. Spoločnosť Billa Gatesa sa ale nedala odbiť a v najnovšej aktualizácii prináša aj svoj inovovaný prehliadač. Aby sa potvrdila efektívnosť novej verzie, tak urobil Microsoft porovnanie s konkurenciou.

zdroj fotografie: BGR

Testovanie prebiehalo na 3 identických zariadeniach Surface Book a účelom bolo preukázať, že prehliadač Edge je vo využívaní energie omnoho efektívnejší ako konkurencia. Každé zo zariadení prehrávalo to isté video až dovtedy, kým sa batéria notebooku úplne neminula. Aj u rovnakých notebookov je však pomerne zložité takto merať, pretože na každé zo zariadení môžu vplývať rozdielne faktory. Microsoft dokázal, že jeho webový prehliadač Edge je skutočne efektívnejší. Prvé zariadenie, na ktorom bola spustená Mozilla Firefox, sa po vyčerpaní energie vyplo už po približne 7 hodinách.

zdroj fotografie: techviral

Nenechaj si ujsť
Microsoft vypustil obrovský update pre Windows 10! Toto by si mal o ňom vedieť

Druhé miesto obsadil Google Chrome, ktorý vydržal prehrávať video o čosi viac ako 9 hodín. Absolútnou jednotkou v tomto testovaní sa tak stal práve Microsoft Edge s časom prehrávania videa neuveriteľných 12 hodín a 31 minút. Pri porovnávaní spotreby energie bol použitý špeciálny nástroj BrowserEfficiencyTest. Microsoft dokázal oficiálne potvrdiť, že nová verzia prehliadača Edge spotrebuje až o 31 % menej energie ako Google Chrome a zároveň je o 44 % efektívnejšia ako Mozilla. Celý test si môžeš pozrieť na priloženom videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom