Naše hlavné mesto sa chce priblížiť európskym metropolám naozaj rôznymi inováciami či ekologickými novinkami. Tá najnovšia je vskutku výborná a rozhodne si zaslúži od nás veľký palec hore. 

Strážci zákona z Bratislavy sa tak po novom budú môcť premávať na dvoch nových elektrických kolobežkách, ktoré tak doplnia ich vozový park. V istých prípadoch je práve tento typ dopravy najvhodnejší, a to najmä na peších zónach či na ťažko dostupných miestach pre bežné služobné automobily. Na margo nového dopravného prostriedku sa vyjadril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal takto: „Elektrické kolobežky sú nielen rýchle, ale aj ekologické. Je to jedno z ďalších smart riešení, ktoré mesto zavádza. Inšpiroval som sa v európskych mestách, kde takéto kolobežky využívajú a chcel som, aby sa k nim pridala aj Bratislava.“

zdroj fotografie: Bratislava.sk

Ak sa pozrieme týmto novým „mašinám“ podrobnejšie na zúbok, zistíme, že motor takejto kolobežky dokáže vyprodukovať naozaj veľmi slušný výkon 250 W. Na jedno plné nabitie prejde 80 km, respektíve maximálna rýchlosť predstavuje 25 km/h. Cena jednej činí 2977,40 €. „Je to ďalší prostriedok, ktorý je šetrný k mestu aj k obyvateľom. Pripomínam, že mestská polícia už využíva bicykle v Ružinove a kone na Železnej studienke,“ dodal primátor.

zdroj fotografie: Bratislava.sk

Nenechaj si ujsť
Polícia Slovenskej republiky oficiálne už aj na najväčšej sociálnej sieti

Aj takýmto spôsobom sa teda hlavné mesto snaží spríjemniť život obyvateľom a najmä životnému prostrediu, ktoré nie je v našej metropole práve najlepšie. Elektrické kolobežky však neboli to jediné, čo primátor odovzdal mestským policajtom. Tí dostali aj päticu nových služobných áut s prísľubom, že vozový park dostane ešte ďalšie inovácie v najbližších mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP