Už je tomu nejaký ten piatok, čo do Facebooku pribudli rôznorodé reakcie na príspevky. Tie sa ihneď od svojho spustenia tešili veľkej popularite a dnes ich už považujeme za bežnú súčasť tejto obľúbenej sociálnej siete. Reakcie budú dokonca s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro implementované aj do aplikácie Messenger.

Podľa dostupných informácií Facebook v súčasnosti túto funkciu testuje a je tak len otázkou času, kedy sa dostane k používateľom formou aktualizácie aplikácie. Samozrejme sa nezabúda ani na webovú verziu Messengeru, ktorá je už taktiež niekoľko týždňov dostupná priamo zo stránok Facebooku. Po úspešnej testovacej fáze tak budeš môcť reagovať na správy podobne ako na príspevky. Samozrejme budeš mať na výber z pozitívnych reakcií, ako aj tých negatívnych, ktoré majú byť dokonca obohatené o „palec dole“ (dislike). Pridaná funkcia bude taktiež obsahovať jednoduchý náhľad reakcií na konkrétne správy, ktoré budú vyobrazené po ich boku.

zdroj fotografie: TechCrunch

„Vždy s obľubou testujeme nové funkcie, ktoré by mohli učiniť komunikáciu v Messengeri ešte o čosi zábavnejšou a pútavejšou. Myslíme si, že presne takým prvkom by mohol byť tento náš malý test, ktorý umožní ľuďom vyjadriť ich pocity na konkrétne správy.“, takto znie oficiálne vyjadrenie modrej sociálnej siete pre portál TechCrunch.

Nenechaj si ujsť
Vynovené smajlíky od Facebooku sú tu: Nový dizajn a jeden väčší úlet

Nové reakcie tak rozhodne dokážu obohatiť internetovú komunikáciu s tvojimi blízkymi, ktorým budeš môcť dať jasne najavo, či sa ti ich správy pozdávajú alebo nie. Použitie spomínanej „dislike“ reakcie je však mierne zarážajúce, nakoľko toto tlačidlo bolo zrejme najviac žiadané pri reakciách na príspevky, no Facebook žiadosti svojich používateľov nevyhovel. Bude zaujímavé sledovať, či sa táto kontroverzná reakcia dostane aj do finálnej verzie dostupnej pre všetkých. V prípade, že sa tak stane, obľúbená sociálna sieť zrejme bude mať na svedomí zopár nepríjemných hádok medzi priateľmi.

Pošli nám TIP na článokNovinky