V dnešných dňoch je komunikovanie prostredníctvom sociálnych sietí bežnou záležitosťou. Pre používateľov smartfónov je k dispozícii mnoho četovacích aplikácií, no najpopulárnejšou z nich je určite Facebook Messenger. Ten má množstvo skvelých funkcií, no tvoj smartfón dokáže aj poriadne potrápiť.

Ak teda aj tebe táto klasická verzia aplikácie Messenger prekáža, nezúfaj, pretože spoločnosť teraz prináša odľahčenú Lite verziu aj k nám, na Slovensko. Pre väčšinu z dnešných aplikácií v našich smartfónoch je potrebné internetové pripojenie, či už pomocou bezplatného Wi-Fi, alebo platených dát operátora. Používatelia v mnohých rozvojových krajinách však majú so stabilným internetovým pripojením veľký problém, kvôli čomu je pre nich veľmi obtiažne využívať aj také aplikácie ako Messenger. Facebook však na svojich zákazníkov myslel a vypustil do viac ako 132 krajín sveta, vrátane Slovenska, odľahčenú verziu Messenger Lite.

zdroj fotografii: Screenshot/play.google.com

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia s vlastným asistentom už aj v Messengeri! Pozri sa, ako bude vyzerať

Tá dokáže spoľahlivo pracovať aj s pomalým internetom a ušetrí používateľovi mnoho megabajtov dát. Odľahčená verzia najpoužívanejšej četovacej aplikácie je primárne určená pre majiteľov starších zariadení, ktoré nedisponujú vysokým výkonom a kvalitnou batériou. Aby sa znížila spotreba energie a dát, musel Facebook verzie Lite odobrať niektoré funkcie. Používateľ so starším smartfónom tak nebude môcť posielať rôzne príbehy a využívať ostatné funkcie klasického Messengera.

zdroj fotografii: Screenshot/play.google.com

Táto verzia je primárne určená len na posielanie správ, prípadne fotografií a nálepiek. Aj napriek rôznym chýbajúcim funkciám je najdôležitejšou výhodou Messengeru Lite jeho nenáročnosť, a teda prostredníctvom neho môžu komunikovať používatelia z akéhokoľvek kúta sveta, kde je i slabé internetové pripojenie. Messenger Lite je už teraz dostupný na stiahnutie v obchode Google Play.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.mlite&hl=sk“]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú