V dnešných dňoch je komunikovanie prostredníctvom sociálnych sietí bežnou záležitosťou. Pre používateľov smartfónov je k dispozícii mnoho četovacích aplikácií, no najpopulárnejšou z nich je určite Facebook Messenger. Ten má množstvo skvelých funkcií, no tvoj smartfón dokáže aj poriadne potrápiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak teda aj tebe táto klasická verzia aplikácie Messenger prekáža, nezúfaj, pretože spoločnosť teraz prináša odľahčenú Lite verziu aj k nám, na Slovensko. Pre väčšinu z dnešných aplikácií v našich smartfónoch je potrebné internetové pripojenie, či už pomocou bezplatného Wi-Fi, alebo platených dát operátora. Používatelia v mnohých rozvojových krajinách však majú so stabilným internetovým pripojením veľký problém, kvôli čomu je pre nich veľmi obtiažne využívať aj také aplikácie ako Messenger. Facebook však na svojich zákazníkov myslel a vypustil do viac ako 132 krajín sveta, vrátane Slovenska, odľahčenú verziu Messenger Lite.

zdroj fotografii: Screenshot/play.google.com

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia s vlastným asistentom už aj v Messengeri! Pozri sa, ako bude vyzerať

Tá dokáže spoľahlivo pracovať aj s pomalým internetom a ušetrí používateľovi mnoho megabajtov dát. Odľahčená verzia najpoužívanejšej četovacej aplikácie je primárne určená pre majiteľov starších zariadení, ktoré nedisponujú vysokým výkonom a kvalitnou batériou. Aby sa znížila spotreba energie a dát, musel Facebook verzie Lite odobrať niektoré funkcie. Používateľ so starším smartfónom tak nebude môcť posielať rôzne príbehy a využívať ostatné funkcie klasického Messengera.

zdroj fotografii: Screenshot/play.google.com

Táto verzia je primárne určená len na posielanie správ, prípadne fotografií a nálepiek. Aj napriek rôznym chýbajúcim funkciám je najdôležitejšou výhodou Messengeru Lite jeho nenáročnosť, a teda prostredníctvom neho môžu komunikovať používatelia z akéhokoľvek kúta sveta, kde je i slabé internetové pripojenie. Messenger Lite je už teraz dostupný na stiahnutie v obchode Google Play.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
43%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
14%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]