Dlho očakávaný remake ospevovanej sci-fi trilógie Mass Effect je konečne vonku a zdá sa, že počkať sa v tomto prípade skutočne oplatilo. Remasterovaná verzia hry sa totiž predáva nad očakávania dobre a ešte lepšie si vedie v hodnotení hráčov i herných kritikov.

Vylepšená edícia sa na verejnosť dostala 14. mája a na hru sa zo všetkých strán sypú len superlatívy. Podľa agregátu OpenCritic, ktorý zaznamenáva a vyhodnocuje herné recenzie, je Mass Effect: Legendary Edition najlepšie hodnotenou hrou tohto roka s priemerným hodnotením 90%.

Nová sci-fi trilógia v hodnotení predbehla Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, tretie miesto v rebríčku naopak patrí vydarenej kooperačnej hre It Takes Two.

Kraľuje aj predajom

Hodnotenia kritikov síce vždy potešia, vývojársky chlebík však platia predaje a aj tu sa rozhodnutie prerobiť trilógiu ukázalo ako správny krok. Mass Effect sa totiž okamžite vyšvihol na prvé miesto britského rebríčka predajnosti, odkiaľ odsunul nedávno vydaný, no nemenej kvalitný Resident Evil: Village.

To, že hráči majú Mass Effect stále v živej pamäti dokazuje aj Steam, kde hra zaznamenala takmer 60 tisíc simultánnych hráčov, čo je najviac v histórii hier od BioWare a aktuálne druhé najvyššie číslo pri všetkých hrách od EA.

EA

Viac ako Mass Effect momentálne hráčov medzi hrami EA zaujíma iba Apex Legends, ktorý aj vďaka multiplayerovému zameraniu hráva viac ako 300 tisíc hráčov. Úspech remasterovanej verzie Mass Effect u herného giganta určite zarezonuje a nepochybne spoločnosť povzbudí aj do vývoja ďalších podobných projektov. Najbližším z nich by sa mohla ukázať ďalšia sci-fi klasika od BioWare, Star Wars: Knights of the Old Republic, na ktorej sa už v EA momentálne usilovne pracuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom