Spoločnosť Lenovo mala v New Yorku menšiu udalosť, na ktorej sa objavil koncept ich notebooku budúcnosti. Pozri sa, ako v skratke celá prezentácia vyzerala.

Na prezentácii sa na displeji notebooku nachádzal novinový článok z New York Times, čo predstavovalo fakt, že tento koncept doslova pripomína papier, respektíve noviny. Mal by mať tiež plne ohybný displej. Prekvapením ale možno je, že klávesnica má fyzické klávesy a Lenovo nezvolilo dotykový typ, aký môžeš nájsť napríklad na špeciálnom Yoga Book. Ďalšou kuriozitou je tiež použitie takzvaného MouseStick, ktorý v tomto prípade úplne nahradil klasický TouchPad.

 

Väčšinu úkonov by teda používateľ prevádzal pomocou hlasových povelov alebo za použitia dotykového pera. Na otázku, ako takéto zariadenie chcú inžinieri z Lenova vyrobiť, odpovedali veľmi nejasne. Vraj za pomoci nových materiálov a nových technológií obrazovky, avšak nič konkrétne sme sa, žiaľ, nedozvedeli. Plne ohybné displeje sa zatiaľ neobjavili v žiadnom zo súčasných technologických zariadení. Aj keď na veľkých podujatiach ako CES sa už podobné prototypy neraz snažili zaujať verejnosť.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi notebook nabral na sile. Nová verzia prináša oveľa vyšší výkon a zachová si nízku cenu!

Častokrát sa však vytráca kompaktnosť na úkor flexibility, čím sa v podstate stráca celkový dojem zo samotného zariadenia. Funkcia ovládania hlasom znie síce dobre, no máme ju k dispozícii už aj teraz. V prípade Windowsu sa volá Cortana a dokáže toho naozaj veľa. Tak či onak, koncept je to naozaj pekný, až na pár detailov. A čo ty, kúpil by si si takýto futuristický notebook?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP