V poslednej časti série našich kvízov sme preverili tvoje vedomosti z legendárnej českej hry Mafia a hernej oblasti sa venujeme aj v našej najnovšej téme. Rozhodli sme sa oživiť tvoju pamäť pri pohľade na známe postavy z herného sveta, ku ktorým musíš priradiť správne meno.

Vo výbere nechýbajú ústrední protagonisti z herných sérií ako Starcraft, God of War, Red Dead Redemption či Far Cry, nie vždy však pôjde o ľahké zadanie a miestami budeš musieť v pamäti zaloviť naozaj ďaleko. Trúfaš si teda odpovedať správne na všetky naše otázky?

Ako sa volá postava na obrázku?

Electronic Arts
Správne! Nesprávne!

Legendárna stratégia Command & Conquer sa okrem návykovej hrateľnosti preslávila aj prestrihovými filmami, na ktorých sa neraz objavil aj vodca rebelskej frakcie Brotherhood of Nod menom Kane. Kane sa v sérii objavuje s pravidelnosťou od roku 1995 a podobizeň v hre mu prepožičal herec Joseph D. Kucan.

Aká postava je na obrázku?

Ubisoft Montreal
Správne! Nesprávne!

Far Cry 3 je dodnes považovaný za jeden z najlepších dielov známej hernej série od Ubisoftu. Veľkú zásluhu na tom má aj kanadský herec Michael Mando, ktorý v hre stvárnil vyšinutého sociopata Vaasa Montenegra. Ten je, mimochodom, dodnes považovaný za jedného z najlepších záporákov v hernom priemysle a v mladšej verzii sa objaví aj v pripravovanej hre Far Cry 6.

Ako sa volá postava, ktorá na obrázku strieľa z luku?

Sony
Správne! Nesprávne!

Na čele príbehu posledného dielu God of War už nestál iba krvilačný Kratos, ale tiež jeho syn Atreus. Budovanie vzťahu medzi otcom a synom bolo jedným z ústredným motívom hry. Záver dejovej línie prezradil aj chlapcovu skutočnú identitu, ktorá naznačuje, že sa s ním stretneme aj v ďalších pokračovaniach.

Ako sa volá postava na obrázku?

Irrational Games
Správne! Nesprávne!

V hernom svete len ťažko nájdeme postavu, ktorá svojim nevinným vzhľadom klame tak veľmi ako Elizabeth z BioShock 3. Bezbranná zajatkyňa v steampunkovom meste Columbia má v rukáve oveľa viac trikov, ako dáva na prvý pohľad najavo a disponuje mocnými schopnosťami. Vyobrazenie Elizabeth nenechalo chladných ani herných kritikov, postava bola v roku 2013 nominovaná na viacero prestížnych ocenení.

Ako sa volá postava na obrázku?

Bungie
Správne! Nesprávne!

Ikonická herná postava a maskot série Halo. Aj týmito prívlastkami sa môže častovať supervojak a nemilosrdný likvidátor mimozemskej pliagy Master Chief. Štúdio Bungie sa pri jeho tvorbe inšpirovalo postavou Clinta Eastwooda a chcelo vytvoriť tichého i tajomného hrdinu, ktorý hovorí len vtedy, keď má skutočne čo povedať.

Ako sa volá postava na obrázku?

Media Molecule
Správne! Nesprávne!

Exkluzívna herná značka spoločnosti Sony s názvom Little Big Planet od od svojho predstavenia v roku 2008 dočkala takmer desiatky pokračovaní a spin-offov. Veľkú zásluhu na tom má aj milý panáčik Sackboy, ktorý sa zároveň stal jedným z maskotov PlayStation 3. Dobrodružstvá usmiatej postavičky budú najbližšie pokračovať aj na PlayStation 5, kde sa Sackboy vráti v novej platformovke Sackboy: A Big Adventure.

Ako sa volá postava v ružových šatách?

Nintendo
Správne! Nesprávne!

Hlavná ženská hrdinka hier od Nintenda sa volá princezná Peach a je jednou z hlavných postáv videohernej série Super Mario. Prvýkrát sa na herných obrazovkách objavila v roku 1985, naposledy ju fanúšikovia Nintenda mohli vidieť v tohtoročnej hre Super Mario 3D All-Stars. Zaujímavosťou je, že princezná Peach sa dostala aj do zoznamu 100 najbohatších fiktívnych postáv prestížneho magazínu Forbes.

Ako sa volá postava na obrázku?

Electronic Arts
Správne! Nesprávne!

Posledná nádej galaktického života a vodca zvyškov odboja proti mocným Reaperom, Commander Shepard, je ústrednou postavou dobre známej RPG trilógie Mass Effect. Podľa mnohých fanúšikov ide o jednu z najlepších herných sérií, aké boli kedy vytvorené a zároveň predstavuje zlaté časy štúdia BioWare, ktoré pod správou Electronic Arts v posledných rokoch kvalitatívne výrazne upadá.

Ako sa volá postava na obrázku?

Správne! Nesprávne!

Postava Quiet, zručnej sniperky s nadľudskými schopnosťami, bola predstavená až v poslednej časti série Metal Gear, vďaka silnej charizme a spornému odetiu sa okamžite zaradila medzi ikony značky. Ladné krivky Quiet prepožičala holandská herečka Stefanie Joosten a asi nikoho neprekvapí skutočnosť, že herná postava kopírovaná pri cosplayoch.

Ako sa volá postava na obrázku?

Rockstar Games
Správne! Nesprávne!

Ikona Divokého západu a zároveň jeden z najsilnejších herných protagonistov posledných rokov Arthur Morgan je ústredným hrdinom úspešnej hry od Rockstaru Red Dead Redemption 2. Arthur je v hre vysoko postavený členom neslávne známeho gangu Van der Linde, ktorých členov sa v ťažkých časoch snaží materiálne zabezpečiť a ochrániť. V mnohých prípadoch, žiaľ, veľmi neúspešne.

Ako sa volá postava na obrázku?

Správne! Nesprávne!

Kazuya Michima, známy tiež ako Devil Kazuya, je jednou z hlavných postáv známej bojovky Tekken. Jeho postava sa objavila vo všetkých 17 dieloch, ktoré boli v rámci série vydané, v Tekken 3 si však Kazuya na sklamanie fanúšikov zahral len krátke kameo. Postava sa objavila aj v ďalších hrách ako Street Fighter x Tekken alebo The King of Fighters: All Star.

Ako sa volá postava na obrázku?

Sony
Správne! Nesprávne!

Jedna z najlepšie hodnotených exkluzivít od Sony sa nedávno dostala aj na platformy PC, herní nadšenci si teda príbeh lovkyne robotov Aloy môžu vyskúšať aj v krajšej grafike a lepšom snímkovaní. Dobrodružstvo Aloy bude pokračovať aj v nedávno ohlásenom pokračovaní, ktoré má plne ukázať grafický výkon novej konzoly PS5.

Ako sa volá postava na obrázku?

Blizzard
Správne! Nesprávne!

Multiplayerová akcia od Blizzardu Overwatch za prvý rok od vydania dokázala spoločnosti zarobiť viac než miliardu dolárov, nie je preto divu, že v Blizzarde už sa aktívne pracuje aj na druhej časti. Chýbať v nej určite nebude ani postava Tracer, ktorá sa stala maskotom prvého dielu a zamilovali si ju milióny fanúšikov po celom svete.

Ako sa volá postava na obrázku?

Blizzard
Správne! Nesprávne!

Hlavným hrdinom obľúbenej strategickej série Starcraft nie je nik iný ako Jim Raynor. Vydenenec a zločinec kedysi patril k elitným vojakom hlavného záporáka série, Arcturusa Mengska, stratil však ideály a postupne sa stal jeho hlavným odporcom. Okrem série Starcrat sa postava Jima Raynora objavila aj v hre Heroes of the Storm a štvorici vydaných kníh.

Ako sa volá postava na obrázku?

Ubisoft
Správne! Nesprávne!

Séria Assassin's Creed je známa zasadením do rôznych historických období. Hráči sa počas dobrodružstiev pozreli napríklad do Egypta, Sparty, Talianska či revolučného Franczúska, no je to práve druhý diel zasadený v Taliansku, ktorý je dodnes medzi mnohými označovaný ako vôbec najlepší. Hlavnou postavou v zmienenej časti bol Ezio Auditore da Firenze, ktorý si v hre vyrovnával účty s rádom Templárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú