Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kryptomeny dnes tvoria obrovskú platformu pre široké spektrum služieb a využitie nachádzajú najmä vo finančníctve a „nahradzovaní“ tradičných FIAT mien či služieb, ktoré poskytujú banky.

Okrem toho sme však počas posledných rokov svedkami obrovského vzostupu sveta NFT, ktoré sú postavené na technológii blockchainu a využívajú ich umelci, hráči či fanúšikovia svetových celebrít.

Trh kryptomien, v ktorom sa z obyčajného memecoinu môže v priebehu niekoľkých mesiacov stať kryptomena patriaca do TOP 10, však začiatkom minulého desaťročia vyzeral úplne inak, než by si dnes mnohí predstavovali. A rovnako nie je ďaleko od pravdy, že len malá časť dnešných nadšencov kryptomien sa o ne zaujímala v takej miere aj pred desiatimi rokmi.

Nárast ceny bitcoinu vytvoril milionárov, ľudí však spravil „hladnými“ za peniazmi

V roku 2013 zaznamenal bitcoin prvý masívny nárast ceny, ktorý si všimli už aj niektoré médiá. Koncom toho roku totiž prvýkrát presiahol hranicu 1000 USD, ktorú sa mu následne nepodarilo pokoriť takmer štyri roky. Tento rýchly vzostup však vytvoril na trhu nebezpečný precedens a mnoho fanatikov začali veriť, že vďaka kryptomenám sa z nich stanú milionári zo dňa na deň.

To vytváralo priestor podvodníkov, ktorí sa nebáli beztrestne kradnúť bitcoiny prostredníctvom falošných platforiem či iných trikov, no niektorí to dokázali posunúť na omnoho vyššiu úroveň.

Jednou z nich je aj bulharka Ruja Ignatova, známa aj ako „kráľovna kryptomien“, ktorá v priebehu troch rokov dokázala svojich investorov pripraviť o neuveriteľných 3,4 miliárd eur a následne zmiznúť tak, že ju doteraz nik nenašiel. Toto je príbeh „zabijaka bitcoinu“, alebo jednej z najväčších ponziho schém v histórii menom s názvom OneCoin.

Podvody jej neboli cudzie, na pódiu bola hviezdou
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú