Streamovacia služba JOJ Play na Slovensku naberá na sile a vyskúšalo si ju už 400-tisíc používateľov. Aj keď sa ti služba môže spájať hlavne s televíznou produkciou zo Slovenska, v knižnici JOJ Play nájdeš množstvo skvelých filmov aj seriálov. Vybrali sme tie najlepšie, ktoré potešia aj tých najnáročnejších divákov.

Čo je JOJ Play?

Streamovacia služba JOJ Play na začiatku apríla 2024 oslávila svoje druhé narodeniny. Za dva roky na trhu lokálna platforma ukázala, že sa nielenže nebojí obsahovo silnejšej konkurencie v podobe Netflixu a ďalších svetových platforiem, ale je pripravená silnejším hráčom konkurovať.

JOJ Play vo svojom obsahu stavia na vlastnej lokálnej produkcii, tak aj na širokej ponuke filmov, dokumentov a seriálov, ktorú navyše obohacujú aj športové prenosy. Pôsobivou vizitkou služby je, že za dva roky od predstavenia už registruje viac než 400-tisíc registrácií a ich počet naďalej narastá.

Mnohým divákom sa JOJ Play automaticky spája s televíznym obsahom skupiny JOJ a jej 12-timi televíznymi stanicami, ktoré na Slovensku prevádzkuje. To je síce spolovice pravda, je tu však aj druhá strana mince. Lokálna platforma totiž svojim predplatiteľom ponúka desiatky zaujímavých zahraničných filmov, medzi ktorými nechýbajú akčné trháky, pohodové oddychovky, ale tiež oscarové snímky.

Služba je na Slovensku dostupná v dvoch verziách predplatného. Tarifa FREE odomyká časť knižnice aj televízneho vysielania a je úplne zadarmo. Predplatné Premium, ktoré stojí 5,99 € mesačne, používateľom sprístupňuje kompletne celú knižnicu služby, vrátane archívu, prenosov až z 12 televíznych staníc či športových udalostí.

MS v ľadovom hokeji

JOJ Play sa v obsahu sústreďuje aj na šport a okrem viacerých filmov a dokumentov ponúka aj priame prenosy či záznamy vybraných športových udalostí. K absolútnym vrcholom patria MS v ľadovom hokeji, ktoré budú okrem trojice staníc JOJ, JOJ Šport a JOJ Plus. Sledovať ide dokonca aj zo zahraničia, návod, ako na to, sme priniesli v samostatnom článku.

Všetkých 64 zápasov MS v ľadovom hokeji, vrátane priamych prenosov slovenskej reprezentácie, je postupne dostupných aj na JOJ Play, a to dokonca aj v bezplatnej FREE verzii. Okrem toho diváci v ponuke nájdu aj záznamy hokejovej Tipos extraligy, volejbalu či MMA v podobe zápasov Fight Night Challenge.

JOJ/TASR/TMDB

Vojna policajtov

JOJ Play okrem zahraničnej produkcie ponúka aj hromadu obsahu z Česka a Slovenska. Už 8. mája ponuku obohatí tohtoročná filmová novinka Vojna policajtov, ktorá do služby príde aj s prekvapením. JOJ Play totiž exkluzívne ako jediná služba na Slovensku ponúkne špeciálnu rozšírenú verziu filmu, ktorá bude rozdelená do štyroch 50-minútových častí.

Diváci sa tak oproti kinoverzii dočkajú 50-minút doposiaľ nevidených záberov, ktoré dajú drsnej dobovej dráme Rudolfa Biermanna nový rozmer. Vojna policajtov do kín na Slovensku nalákala až 130-tisíc divákov a patrí k najnavštevovanejším filmom tohto roka.

Vojna policajtov zároveň nie je jediným filmom, ktorý JOJ Play ponúka v špeciálnom rozšírenom formáte. Predplatitelia na službe s bonusovým obsahom nájdu aj film Trhlina a skupina JOJ potvrdila, že v predstavovaní exkluzívnych formátov chce v budúcnosti pokračovať. Diváci sa tak čoskoro môžu tešiť napríklad na rozšírenú verziu mysteriózneho slovenského trileru Smršť.

Puky a kotouče

Hokejové MS na JOJ Play sprevádza aj čerstvý stand-up hokejový špeciál Puky a kotouče. Stoja za ním obľúbení komici zo skupiny Silné reči, ktoré v spoločnosti so známymi osobnosťami z českej kultúry komentujú dianie na šampionáte z nečakaného pohľadu. Nejde totiž o výsledok, ale v prvom rade o zábavu.

Komici a ich hostia sa v programe ohliadajú za zápasmi, spomínajú na veľké momenty českého i slovenského hokeja a vtipne tiež reagujú na aktuálne udalosti. V novom stand-upe uvidíš zástup zvučných slovenských mien ako Jano Gordulič, Tomáš Hudák, Petr Vydra, Katarína Hašková, ktorí boli hosťami v zatiaľ poslednej tretej epizóde.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JOJ PLAY (@jojplay_official)

Zelenáč

Pohodové detektívky sa medzi divákmi dlhé roky tešia veľkej popularite, dôkazom čoho sú neustále reprízy legiend žánru ako Monk, Mentalista či Vtierka Castle. Práve hviezda posledného menovaného seriálu – Nathan Filion, vo svojej novinke Zelenáč opäť trafil do čierneho. Predstavuje príjemne návykový príbeh najstaršieho nováčika v policajnom zbore Los Angeles, ktorý si plní sen a chce sa stať dôstojníkom.

Začínajúci policajt okrem každodenných povinností a zamotaných situácií musí riešiť aj vzťahy s novými kolegami, medzi ktorými si postupne získava dobré meno. Zelenáč si vyslúžil chválu za autentický pohľad na prácu policajtov a výzvy, ktorými každý deň čelia. Seriál na Slovensku nedávno zaznamenal veľký nárast popularity vďaka pridaniu na Netflix, kde diváci nájdu prvé štyri série. Tie sú dostupné aj na JOJ Play, kde ich diváci nájdu aj s bonusom v podobe slovenského dabingu.

Jej telo

Tohtoročná česká novinka Jej telo rozpráva skutočný príbeh českej športovkyne a neskoršej hviezdy filmov pre dospelých Andrey Absolonovej, ktorá mala našliapnuté na hviezdnu kariéru v športe. V jeden okamih sa však všetko zmenilo a sen o Olympijských hrách aj veľkej budúcnosti sa rozplynul.

Zlomená Andrea po úraze, ktorý ukončil jej kariéru, túha po úspechu ale stále pretrváva. Andrea sa rozhodne vstúpiť do sveta erotiky a napriek ostrému nesúhlasu okolia sa stáva pornoherečkou. V hlavnej úlohe šteklivej snímky z Česka sa zaskvela skvelá slovenská herečka Natalia Germani, pre ktorú išlo o najťažšiu úlohu v jej doterajšej kariére. Film sa po premiére stretol s prevažne pozitívnymi ohlasmi a záujem oň bolo cítiť aj v kinách. Na Slovensku si ho prišlo pozrieť 41-tisíc divákov.

8 hrozných

V ponuke JOJ Play možno nájsť viaceré hollywoodske klenoty, medzi ktorými vyniká aj western od Quentina Tarantina 8 hrozných. Hviezdne obsadená snímka, kde herecky dominujú napríklad Samuel L. Jackson alebo Kurt Russell, sleduje lovca ľudí Johna Rutha (Kurt Russell), ktorý je odhodlaný priniesť svoj najnovší úlovok pred spravodlivosť a zhrabnúť svoju odmenu.

Plány mu však naruší snehová víchrica, kvôli ktorej na ceste naberá nečakanú spoločnosť. Hlavní hrdinovia sú kvôli búrke nútení zastaviť v drevenici plnej ďalších ľudí hľadajúcich úkryt. Na podivnej partičke ale niečo nehrá a udalosti začnú naberať nečakaný spád. Snímka Quentina Tarantina si po premiére v roku 2015 vyslúžila tri nominácie na Oscary a stala sa okamžitou westernovou klasikou.

Parazit

Juhokórejský titul Parazit potvrdil medzi divákmi vo svete čoraz väčšiu popularitu a vzostup tamojšej filmovej produkcie. Dramatický triler s prvkami komédie sa môže popýšiť titulom prvej neanglickej snímky, ktorá získala Oscara za Najlepší film. Okrem získania najprestížnejšieho filmového ocenenia zarobil Parazit aj slušný balík peňazí, keď s rozpočtom len 16 miliónov dolárov zinkasoval po celom svete neuveriteľných 263 miliónov dolárov.

Film o strete dvoch odlišných spoločenských svetov zabodoval u divákov vďaka skvelej kombinácii dramatických a trilerových prvkov spojených so satirou do jedného celku, ktorý často žongluje s neočakávanými zvratmi a drsným finále.

Zaujímavosťou je aj jej skutočný príbehový pôvod, ktorí tvorcovia našli v rodine Lancelinových vo Francúzsku. Tá si postupne najala ako služobníčky dve sestry z chudobných pomerov a niekoľkoročné pracovné aj psychické zneužívanie nakoniec vyústilo do brutálnej vraždy celej rodiny.

Boxer

Obsah JOJ Play je bohatý aj na športové a životopisné drámy. Zo štedrej ponuky v tomto smere za zmienku stojí excelentná dráma Boxer v hlavnej úlohe s Markom Wahlbergom a Christianom Baleom. Film sleduje príbeh dvoch nevlastných bratov a boxerov ktorí majú za sebou rôzne príbehy.

Kým Micky Ward je v najlepšej životnej forme a chce sa stať svetovým šampiónom, jeho nevlastný brat Dicky už na vrchole bol, no zničili ho drogy. Stroskotaný a nezodpovedný Dicky pomáha bratovi na jeho ceste ku sláve, narastajúce problémy a napätie v rodine však Mickyho vedie k presvedčeniu, že si poradí aj bez rodiny. Vrcholom jeho snaženia je zápas o titul majstra sveta, ktorý však Micky bez bratovej pomoci nezvládne.

Boxer je postavený na skutočnom príbehu bratov Wardovcov. Okrem prvotriednej športovej drámy prináša aj znepokojivý náhľad do dysfunkčnej rodiny, ktorú zničili drogy. Film si vyslúžil 7 nominácií na Oscara, nakoniec získal dve zlaté sošky.

Bod varu

V ponuke JOJ Play nájdeš aj veľké filmové prekvapenie z roku 2021 Bod varu. Na pohodové sledovanie v tomto prípade ale zabudni. Ústredným motívom Boiling Point je totiž hektický svet reštauračnej kuchyne, ktorý sledujeme z pohľadu šéfkuchára Andyho Jonesa (Stephen Graham).

Pod náporom rozpadajúceho sa rodinného života, nabitého predvianočného času, plnej reštaurácie či dozoru kontrolóra, sa Andy spolu so svojím tímom ocitá uprostred špirály chaosu, z ktorého sa občas zatočí hlava aj samotnému divákovi.

Tempo britskej drámy od režiséra Philipa Barantiniho je skutočne pekelné a napomáha tomu hlavne kamera, ktorá sa praktický celé dianie nezastaví. Snímka Boiling Point je totiž šikovne natočená na jeden záber.

Hon

Severská časť európskeho kontinentu je rovnako chladným prostredím, ako sú aj jej mrazivé filmové témy, ktoré tamojší tvorcovia svetu radi servírujú. Príkladom je aj dychberúca dánska dráma Hon s domácou hollywoodskou hviezdou Madsom Mikkelsenom. Jadrom príbehu je zdanlivo obyčajná zápletka, ktorá však svojím sociálnym aspektom dokáže tvrdo zasiahnuť všetky ľudské emócie.

Nekontrolovateľná duševná katarzia hlavného hrdinu, ktorému sa obvinením z pedofílie celý život prakticky otočí na ruby, sa neuveriteľným spôsobom prenáša aj na diváka. Viac než samotný príbeh šokovala tenká hranica medzi tým, čo sa odohráva na obrazovke a tým, čo sa v predstavách divákov javí ako skutočnosť.

Vlk z Wall Street

Leonardo DiCaprio sa mihol vo viacerých ikonických úlohách, azda v žiadnej z nich však divákom neprirástol k srdcu tak veľmi ako pri životopisnej dráme Vlk z Wall Street. Aj keď je to neuveriteľné, film Martina Scorseseho sleduje skutočný príbeh Jordana Belforta, ktorý sa vďaka obchodovaniu s akciami garážových spoločností dostal až na vrchol Wall Street.

Nasledoval život na vysokej nohe plný drog, sexu a nekonečných večierkov, na ktorých nebolo nič sväté. Situácia sa pre Belforta začala meniť po tom, čo mu po krku začala ísť Komisia pre cenné papiere. Okrem fantastického prijatia a hromady nominácií na najprestížnejšie filmové ocenenia Vlk z Wall Street znamenal aj zlom v kariére hollywoodskej krásky Margot Robbie, ktorá tu zastala Belfortovu manželku.

Pes

JOJ Play ponúka aj viaceré nové snímky. Za zmienku v tomto smere stojí pohodová road-movie Pes, v ktorej Channing Tatum ako mariňák vo výslužbe doviesť sučku vlčiaka Lulu na pohreb svojho bývalého psovoda. Namyslený a ľahkovážny Tatum sa tak v sprievode svojho nečakaného partnera vydáva na cestu naprieč Amerikou, počas ktorej vďaka Lulu zažíva sériu trapasov, ale tiež viaceré pekné chvíle. Dvojica si k sebe čoskoro nájde cestu a začne sa rešpektovať.

Komédia Pes prináša pohodový a ľahko predvídateľný príbeh, pri ktorom môže divák vypnúť a nechať sa unášať sympatickou ústrednou dvojkou. Humoru síce mohlo byť viac, ku cti ale tvorcom slúži, že sa neuchyľujú k lacnému citovému vydieraniu, kam sa nejeden film so psím spoločníkom uberá. Spoiler na záver, pes v novinke nezomrie.

Trestanec

Herec Nikolaj Coster-Waldau sa medzi divákmi preslávil predovšetkým ako Jamie Lannister zo seriálového megahitu Hra o tróny. Úspech fantasy od HBO mu otvoril dvere aj do sveta Hollywoodu, čo naplno využil v drsnej väzenskej dráme Trestanec. Waldau tu stvárňuje úspešného obchodníka Jacoba Harlona, ktorý sa nešťastnou náhodou ocitne vo väzení.

Hlavný hrdina sa dostáva medzi najtvrdších vrahov a násilníkov a na prežitie sa musí prispôsobiť novému prostrediu, v ktorom sa neodpúšťa žiadna slabosť. Harlon sa postupne mení v zatvrdnutého trestanca, stúpa v spoločenskom rebríčku a zaplieta sa do zločinov mimo väzenských múrov. Tu sa neskôr dostane do konfliktu s nepriateľským gangom, ktorý sa vyhráža zabitím jeho rodiny. Hlavný hrdina preto chystá posledný ambiciózny plán, ktorý ho však bude stáť posledné zvyšky jeho ľudskosti.

Ponuka je omnoho bohatšia

V knižnici JOJ Play nájdeš desiatky ďalších kvalitných filmov, a to prakticky zo všetkých žánrov. Ponuka služby je bohatá ako na akčné filmy, tak aj na dobrodružné a životopisné snímky. Okrem zmienených filmov a seriálov za spomenutie ďalej stoja filmy ako:

 • Umelec
 • Súmrak
 • Ako dostať deda z domu
 • Všemocný
 • Kód enigmy
 • Hriešny tanec
 • Trainspotting
 • Hry o život
 • České filmové klasiky (Marečku, podejte mi pero, Saxana, Vrchní, prchni, séria Básnici a mnohé ďalšie)
 • Novinky zo Slovenska a ČR (Jedeme na teambuilding, Trhlina, Perinbaba a dva svety…)
 • Oceňované dokumenty zamerané na šport, politiku, životopisné príbehy, prírodu a mnohé ďalšie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú