Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ako v minulosti uviedol ruský vedec a jeden zo zakladateľov kozmonautiky Konstantin Ciolkovski: „Zem je kolíska ľudstva. No nemožno večne žiť iba v kolíske.“ Táto myšlienka sa v priebehu rokov stala neuveriteľne populárnou a vytvorila základ pre mnohé sci-fi romány pojednávajúce o obraze budúcnosti ľudstva.

Zrejme nie je žiadnym veľkým prekvapením, že aj v dnešnej dobe sa vesmírne agentúry a množstvo vedcov z celého sveta zaoberajú ľudskými letmi do vesmíru a kolonizáciou ďalších planét. Len v priebehu posledných pár rokov sa viedlo nespočetné množstvo búrlivých diskusií o kolonizácií Marsu a vytvorení základne na Mesiaci.

NASA/Rick Guidice

Ako sme uviedli aj v samostatnom článku, hoci ľudská noha nepresiahla hranicu nízkej obežnej dráhy Zemi už desiatky rokov, všetko by čoskoro mal zmeniť program Artemis, ktorý je považovaný za novodobé Apollo s oveľa väčšími ambíciami a cieľmi. Aj keď okolo tohto projektu zatiaľ nevládne ošiaľ podobný tomu, ktorý si vyslúžilo prvé pristátie na Mesiaci, je oveľa väčší a náročnejší.

Vďaka technologickému pokroku je ale možné ho uskutočniť a učiniť to, o čom mnohí snívajú už dlhú dobu – založiť na Mesiaci ľudskú kolóniu a začať tak úplne novú éru ľudstva a jeho vesmírnej expanzie. Ako by táto éra mala vyzerať sme na základe vedeckých štúdií a hypotéz popísali v samostatnom článku.

Nové dáta odhaľujú niečo, čo vedci doteraz nezvažovali
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú