V prípade predstavenia novej generácie iPhonu sa toho už tradične napísalo veľa. Dohady a rôzne koncepty sú neodmysliteľnou súčasťou každého predstavenia produktu amerického giganta. Najnovšie správy hovoria o tom, že iPhone 8 by mohol obsahovať revolučnú prednú selfie kameru.

So správou o použití novej generácie prednej kamery prišiel Ming-Chi Kuo, analytik investičnej spoločnosti KGI Securities, ktorá sídli v Thajsku. Podľa jeho správ táto kamera príde s rozoznávaním 3D priestoru, čo ďalej umožní využívať funkciu rozoznávania tváre. Okrem kvalitnejších selfie fotografií bude slúžiť nová technológia taktiež pre podporu skenera dúhovky oka, ktorý veľmi dobre poznáme z phabletu Note 7.

zdroj fotografie: Phonearena

Radikálnemu vylepšeniu predného snímača nasvedčuje aj fakt, že Apple na čele s Timom Cookom kúpil spoločnosť Faceshift, ktorá sa zaoberá animáciou. Senzor by mal podľa slov spomínaného analytika prísť s infračerveným transmiterom, laserovou technológiou, ktorú zabezpečí spoločnosť Lumentum a samotný snímač bude zrejme pochádzať z dielne Sony. Nie je však vylúčené, že podobnú technológiu nájdeme aj v zadnom fotoaparáte.

zdroj fotografie: Appadvice

Z toho, čo zatiaľ v prípade výročného iPhonu vieme, vyzerá najreálnejšie použitie kovovo-sklenenej konštrukcie a OLED displeja s minimálnymi rámikmi. Možná je taktiež podpora bezdrôtového nabíjania a domovského tlačidla so skenerom odtlačkov prstov, ktorý bude umiestnený priamo na displeji. Naopak, v novom iPhone bude určite absentovať 3,5 mm audio jack. Cena, rovnako ako v prípade konkurenčných značiek, stúpne poriadne vysoko a môže presiahnuť hranicu až 1000 €.

Nenechaj si ujsť
12 dohadov o budúcom iPhone, ktoré dávajú fanúšikom nádeje na veľké inovácie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP