Výrobcovia Android smartfónov boli za posledné roky často kritizovaní za kopírovanie iPhonov. Teraz sa ale karta obrátila a Apple si niečo odkukal od Androidu. Na čo narážame?

V prvom rade Applu musíme uznať, že položil základy v mnohých oblastiach dnešných smartfónov. Avšak kopírovanie Androidov v podaní Apple ľudí možno vytáča o to viac, že občas si zvykne obhajovať funkcie, v ktorých ani nemá prvenstvo. Najnovšie začal kopírovať ďalšiu vlastnosť Android smartfónov, ktorou je bezrámikový displej. Spočiatku prišiel s týmto konceptom Sharp a Xiaomi, no tento rok sa začal vo veľkom používať aj výrobcami, ako je Samsung a LG.

iphone 8
zdroj fotografie: Evan Blass / Twitter

Nenechaj si ujsť
Stvoriteľ Androidu predstavil Essential: Bezrámikový smartfón nabitý úžasnými technológiami

Hneď po rozbehnutí tohto trendu zrazu začali prichádzať informácie o bezrámikovom iPhone 8, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou neboli falošné. Rámiky okolo displeja budú naozaj tenké, pričom hrubšia bude iba horná časť určená pre reproduktor hovorov, fotoaparát a senzory. Moment, neprišiel s podobným riešením už niekto skôr? Ale áno, bol to Andy Rubin, zakladateľ Androidu a jeho koncept pod názvom Essential Phone.

essential phone
zdroj fotografie: Essential

Nenechaj si ujsť
VŠETKO O IPHONE 8

Narozdiel od iPhonu má ale čierny výrez v hornej časti výrazne užší a neobsahuje tradičný reproduktor pre hovory. Koniec koncov, používatelia operačného systému iOS toľko priestoru na displeji ani nepotrebujú, keďže iOS nezobrazuje ikony notifikácií. Najnovšie fotografie iPhonu 8 v odolnom ochrannom kryte opäť pochádzajú od Evana Blassa, takže im môžeme pripísať pomerne veľkú dôveryhodnosť. Po jeho predstavení môžeme očakávať, že na bezrámikový displej začne prechádzať ešte viac výrobcov ako doteraz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom