Teraz čítate
7 vlastností, v ktorých je iPhone 7 lepší ako Galaxy S7

banner-iphone-7
Vždy pri predstavení nových iPhonov sa spustí vlna prirovnaní k najlepším Android smartfónom. Obe strany majú nejaké výhody aj nevýhody a v tomto článku sa tentokrát budeme venovať výhodám nových iPhone 7 a 7 Plus. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

1. Optický zoom

iphone-7-plus-samsung-galaxy-s7-camera-1-of-1

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Duálny fotoaparát iPhone 7 Plus okrem iného ponúka aj 2x optický zoom a 10x digitálny. Optický zoom sa od digitálneho líši hlavne kvalitou, keďže s digitálnym sú fotografie oveľa nekvalitnejšie a je možné pozorovať pixely. Smartfóny značky Samsung optický zoom neponúkajú.

TIP: Veľké porovnanie fotoaparátov iPhone 7 Plus a Galaxy S7. Ktorý fotí lepšie?

2. iPhone 7 umožňuje naplno využiť nové AirPods

iphone-7-oficialne-5

Napriek tomu, že slúchadlá AirPods je možné používať s akýmkoľvek Bluetooth zariadením, iPhone poskytuje viac výhod, ako napríklad ľahké párovanie a prístup k asistentke Siri.

Zobraziť slovenskú cenu iPhone 7

3. iOS získava najnovšie hry skôr ako Android

super-mario-ios

Vývojári aplikácií a hier zvyčajne preferujú viac iOS ako Android, a niektoré hry preto prichádzajú skôr na iOS ako na Android. Najnovším príkladom je hra Super Mario Run. Ak si teda chcete vždy vyskúšať najnovšie tituly medzi prvými, iPhone je pre vás lepšia voľba.

4. Dlhšia podpora operačného systému

ios10-800x585

iPhony si držia dobrú povesť o aktualizáciách iOS. Apple sa vždy snaží udržiavať svoje zariadenia aktualizované čo najdlhšie. Zoberme si napríklad už 4 roky starý iPhone 5, ktorý tiež obdržal najnovší iOS 10. O smartfónoch značky Samsung sa to povedať nedá a aktualizácie Androidu nielenže získavajú kratšie, ale aj neskôr.

5. Viac pamäťových možností

iphone7-na-slovensku

iPhone sa vyrába až v troch pamäťových konfiguráciách, a to v 32 GB, 128 GB a 256 GB. Samsung Galaxy S7 je naproti tomu dostupný len v 32 GB verzii s možnosťou rozšírenia úložiska pomocou microSD kariet. Pamäťové karty však majú svoje obmedzenia, ako napríklad to, že nie všetky aplikácie sa na ne dajú presunúť.

Zobraziť slovenskú cenu Samsung Galaxy S7

6. Výkonnejší procesor

iphone-7-oficialne

Je faktom, že iPhony disponujú vždy asi najvýkonnejším dostupným procesorom. To platí aj o najnovšom Apple A10, ktorý poháňa iPhone 7. Samozrejme, aj Snapdragon 820 je veľmi výkonný procesor, no predsa len od A10-ky je o niečo starší a výkonovo teda aj „horší“.

7. Stereo reproduktory

iphone-7-vyrobna-cena-nahlad

„Sedmička“ prišla tentokrát aj so stereo reproduktormi, ktoré sú na Android smartfónoch rozšírené už poriadne dlho. Okrem jedného na spodnom boku smartfónu sa nachádza ešte jeden v hornej časti pri reproduktore pre hovory a zvuk je tým oveľa hlasnejší.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
0%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
38%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • matúš

  Síce som iP7 nemal v ruke ale čo pozerám recenzie tak niekde vyhráva S7 vo fotení v noci. Displej je na S7 prekrásny.. a bezdrôtové sluchátka nepotrebujem :D Chýbali by mi však tie stereo repro….PS:bol som dlhoročným užívateľom iP5 a potom SE…SG7 som mal 4 dní, keby sa nepokazil (je v servise) tak som s ním bol veľmi spokojný

 • Vojto

  Prosím Peťko, ostaň na škole a v budúcnosti píš už len do Nového času alebo Plus 7 dní…

  1. očividne nemáš ani šajnu, čo je optický zoom…áno, jedná sa o dobrú vec ale z tvojho vysvetlenia by to nepochopil nikto…

  2. k tomuto sa ani nevyjadrujem..kritizovať Samsung za to, že nepodporuje úplne naplno príslušenstvo, ktoré bolo vytvorené pre iPhone…ako..toto môže len totálny retard, sorry….

  3. na Android je obecne viac aplikácií ako na iOS a hovoriť, že nejaký Super Mario výjde skôr na iOS…no nehnevaj sa…

  4. iOS a Android nie je až tak jednoduché porovnávať ako to každý robí…iOS je robený pre pár zariadení s procesormi s tou istou architektúrou a základom…je teda úplne jasné, že je jednoduchšie robiť nové updaty pre takéto zariadenia…

  5. viac pamäťových možností? a max 2TB pre pamäťové karty v Samsungu je čo? viac ako nejakých 20GB aplikácií pochybujem, že niekto bude mať a zvyšné veci môžu byť bez problémov na karte…

  6. ako som povedal v 4., je jednoduchšie spraviť operačný systém pre jeden typ procesorov, preto je jasné, že tieto zariadenia budú lepšie využívať svoj výkon a teda budú aj rýchlejšie a výkonnejšie…to ale ešte nemusí znamenať, že je Applácky procesor výkonnejší….

  7. to sú aj také stereo-nestereo reproduktory….

  Obecne nemám rád takéto porovnávania iOS a Android zariadení, je to hovadina, ktorá len zbytočne burcuje ľudí….

  K tomuto článku…je to „snůžka keců“, ktoré mohol napísať len totálny debil alebo niekto, kto len chcel zbytočne provokovať. Keď si človek pozrie ten zdroj tak je krásne vidieť ako bol ten článok prehnaný translatorom… Ale debilita drahého Peťka mu očividne nezabránila takého kraviny vypustiť…

  Prosím, FónyZČíny, obmedzte články svojich „študentov“. Už dlhšie pozorujem, že tu vypúšťajú totálne kraviny a tlačia ma k tomu aby som si tento portál vymazal z RSS čítačky. Tento článok bol len spúšťač môjho výlevu….

 • Honza Holomka

  A spomenut nevihody ? Apple si roby co chce a nepocuva zakaznika