banner-iphone-7
Vždy pri predstavení nových iPhonov sa spustí vlna prirovnaní k najlepším Android smartfónom. Obe strany majú nejaké výhody aj nevýhody a v tomto článku sa tentokrát budeme venovať výhodám nových iPhone 7 a 7 Plus. 

1. Optický zoom

iphone-7-plus-samsung-galaxy-s7-camera-1-of-1

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Duálny fotoaparát iPhone 7 Plus okrem iného ponúka aj 2x optický zoom a 10x digitálny. Optický zoom sa od digitálneho líši hlavne kvalitou, keďže s digitálnym sú fotografie oveľa nekvalitnejšie a je možné pozorovať pixely. Smartfóny značky Samsung optický zoom neponúkajú.

TIP: Veľké porovnanie fotoaparátov iPhone 7 Plus a Galaxy S7. Ktorý fotí lepšie?

2. iPhone 7 umožňuje naplno využiť nové AirPods

iphone-7-oficialne-5

Napriek tomu, že slúchadlá AirPods je možné používať s akýmkoľvek Bluetooth zariadením, iPhone poskytuje viac výhod, ako napríklad ľahké párovanie a prístup k asistentke Siri.

Zobraziť slovenskú cenu iPhone 7

3. iOS získava najnovšie hry skôr ako Android

super-mario-ios

Vývojári aplikácií a hier zvyčajne preferujú viac iOS ako Android, a niektoré hry preto prichádzajú skôr na iOS ako na Android. Najnovším príkladom je hra Super Mario Run. Ak si teda chcete vždy vyskúšať najnovšie tituly medzi prvými, iPhone je pre vás lepšia voľba.

4. Dlhšia podpora operačného systému

ios10-800x585

iPhony si držia dobrú povesť o aktualizáciách iOS. Apple sa vždy snaží udržiavať svoje zariadenia aktualizované čo najdlhšie. Zoberme si napríklad už 4 roky starý iPhone 5, ktorý tiež obdržal najnovší iOS 10. O smartfónoch značky Samsung sa to povedať nedá a aktualizácie Androidu nielenže získavajú kratšie, ale aj neskôr.

5. Viac pamäťových možností

iphone7-na-slovensku

iPhone sa vyrába až v troch pamäťových konfiguráciách, a to v 32 GB, 128 GB a 256 GB. Samsung Galaxy S7 je naproti tomu dostupný len v 32 GB verzii s možnosťou rozšírenia úložiska pomocou microSD kariet. Pamäťové karty však majú svoje obmedzenia, ako napríklad to, že nie všetky aplikácie sa na ne dajú presunúť.

Zobraziť slovenskú cenu Samsung Galaxy S7

6. Výkonnejší procesor

iphone-7-oficialne

Je faktom, že iPhony disponujú vždy asi najvýkonnejším dostupným procesorom. To platí aj o najnovšom Apple A10, ktorý poháňa iPhone 7. Samozrejme, aj Snapdragon 820 je veľmi výkonný procesor, no predsa len od A10-ky je o niečo starší a výkonovo teda aj „horší“.

7. Stereo reproduktory

iphone-7-vyrobna-cena-nahlad

„Sedmička“ prišla tentokrát aj so stereo reproduktormi, ktoré sú na Android smartfónoch rozšírené už poriadne dlho. Okrem jedného na spodnom boku smartfónu sa nachádza ešte jeden v hornej časti pri reproduktore pre hovory a zvuk je tým oveľa hlasnejší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom