V USA sa mnohí výrobcovia snažia presadiť smartfóny s operačným systémom Android, ktorý má široké zastúpenie po celom svete. Napriek úsiliu si však na domácej pôde vedie lepšie aktuálny iPhone 7 a 7 Plus. Najnovšia vlajková loď z dielne Samsungu nie je v tejto krajine tak populárna, ako by sa dalo predpokladať. 

Štatistické údaje spoločnosti Kantar Worldpanel ComTech potvrdili, že Androidom sa v krajine za „veľkou mlákou“ nedarí tak dobre ako v minulom roku. Podľa výsledkov výskumu klesol predaj týchto zariadení do konca apríla tohto roka o 5,9 %. V rovnakom období roku 2016 dosahovali predaje na trhu podiel až 67,6 %, no teraz sa znížili na 61,7 %. Veľmi dobre sa však darilo Applu a jeho iPhonom, pretože percentá v predajnosti vyskočili hore o 5,8 % na aktuálnych 36,5 %.

Apple iPhone 7 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 7 pluszdroj fotografie: Andri Koolme/Flickr

Nenechaj si ujsť
Najnovšia analýza hovorí jasne: Android je stabilnejší ako iOS

Najväčšiu stagnáciu v predaji zaznamenali spoločnosti LG, Motorola či Samsung. Posledná vlajková loď kórejského Samsungu, model Galaxy S8/S8+, nedokázala aj napriek veľkým očakávaniam výraznejšie ovplyvniť predajnosť v USA. Tomu, že sa týmto kúskom oproti ich predchodcom pohoršilo svedčia ďalšie štatistiky. Tvorili totiž iba 8,1 % zo všetkých predaných Android smartfónov na tomto trhu. Samsung Galaxy S7/S7 Edge si v minulom roku ukradol 8,8 %, no to vtedy aj tak nestačilo na iPhone 7 a jeho verziu „Plus“, ktoré dosiahli úctyhodných 20,1 %.

zdroj fotografie: YouTube/SwagTab

V ďalekej Číne je však situácia úplne opačná. Tam je fanúšikov najpoužívanejšieho operačného systému podstatne viac, nakoľko tieto smartfóny tvorili až 83,4 % zo všetkých predaných. Jedná sa tak o medziročný nárast vo výške 4,3 %. Apple ale oproti minulému roku zaznamenal prepad o 3,8 % na celkových 16,2 %. Aj keď sa kalifornskému výrobcovi v tomto kúte sveta momentálne príliš nedarí, tak doma v USA poráža konkurenciu ľavou zadnou. Ktorú z týchto dvoch vlajkových lodí uprednostňuješ ty? Siahol by si radšej po S8-čke alebo po iPhone 7?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom