banner-redmi-4aElon Musk do svojich elektromobilov dokázal vložiť to najlepšie, čo dnešné technológie poznajú. Výnimkou nie je ani autonómne riadenie vozidla, ktoré neraz dokáže zachrániť posádku pred nehodou. Pozrite sa, ako bravúrne dokázal autopilot ochrániť posádku pred nehodou tentoraz.

Bezpečnosť a inteligencia elektrických vozidiel americkej Tesly je známa po celom svete, no málokedy sa naskytne možnosť pozorovať ich schopnosti pri reálnych situáciách. Vďaka tomuto video môžeme vidieť, ako autopilot ochránil posádku v aute pred kolíziou, ktorú spôsobil vodič pred ním. Systém Tesla Forward Collision na to ihneď zareagoval a dokázal predvídať situáciu, pri ktorej vopred využil svoje bezpečnostné prvky. Zo začiatku sa mohlo zdať, že sa Tesla stane účastníkom hromadnej nehody, no autopilot, okrem toho, že upozornil vodiča, začal automaticky brzdiť, čím zabránil vážnej kolízií.

tesla-autonomne-riadeniezdroj fotografie: Fortune

Vo výsledku teda dokázala Tesla ochrániť cestujúcich a seba pred haváriou, ktorá si, našťastie, nevyžiadala žiadne zranenia a nakoniec boli poškodené iba automobily. Ako ukázal aj iný prípad, predvídanie situácie zvláda Tesla nielen brzdením, ale aj rýchlou akceleráciou v prípade, že vodič, ktorý ide za ňou nestihne zareagovať. V takej chvíli dokáže autopilot využiť silu elektromotorov a rýchlo sa vzdialiť, aby tým predišiel nehode.

TIP: Pozrite sa, ako Tesla Model S zabránila zrážke vďaka funkcii „instant speed“

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP