Nová verzia mobilného operačného systému od Apple bude vydaná v priebehu budúceho mesiaca a prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení vrátane rozšírenej reality Apple ARKit. Nábytkárska firma IKEA pre ňu už našla využitie. 

O funkciách pripravovaného iOS 11 sme už síce niekoľkokrát počuli, no príkladov reálneho využitia je vždy menej. Švédska spoločnosť IKEA však nezaháľa a ešte pred uvedením samotného systému prichádza s novou aplikáciou. Volá sa IKEA Place a svojím použitím je veľmi podobná aplikácii Katalóg IKEA, ktorá sa v Google Play a App Store nachádza už nejaký ten piatok. Aplikácia okrem prezerania katalógu ponúka aj 3D režim, cez ktorý si používateľ môže vyskúšať nábytok ešte pred jeho kúpou.

Tento režim ale nie je dokonalý a virtuálny nábytok sa v aplikácií neustále trasie, skáče a nesedí tam kde má. Používatelia iPhonov ale majú dôvod na radosť, pretože iOS 11 tento problém vyrieši. Všetko spočíva práve v rozšírenej realite Apple ARKit, ktorej potenciál naplno využije práve IKEA Place.

Nenechaj si ujsť
S iOS 11 nebude kompatibilných viac ako 180 000 aplikácií. Čo stojí za týmto krokom?

Tá umožní bezproblémové umiestňovanie nábytku do miestností, a to v správnej mierke a s výborným zarovnaním. Používateľ si tak bude vedieť nábytok pozrieť priamo v svojom dome ešte pred kúpou a nemusí sa báť, že sa mu k niečomu nebude hodiť.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom