banner-mi5-pro
E-shop iBuygou.com určite poznáte a jedná sa o prvotriedneho predajcu tých najlepších čínskych smartfónov. V ponuke teda nájdeme Xiaomi, LeEco, ZUK, Meizu alebo dokonca aj smartfóny Nubia. Doteraz bolo doručenie k nám veľmi pohodlné bez akýchkoľvek vážnejších ťažkostí. 

Aktualizované 22.10.2016

Skalní zákaznici e-shopu iBuygou.com určite vedia, že ešte v prvej polovici tohto roka bolo dodanie z e-shopu bezproblémové a bezkonkurenčné. E-shop využíval služby veľmi rýchlej kuriérskej spoločnosti DHL, pričom dodanie prebiehalo bez akýchkoľvek zbytočných poplatkov s rýchlosťou doručenia do 3 dní od vyexpedovania zásielky. V máji tohto roka sa však zmenili podmienky pre zásielky aj v Číne a DHL muselo sprísniť svoje pravidlá aj kontroly. Teraz to ale vyzerá tak, že sprísnenie mierne opadlo a vy tak opäť môžete nakupovať fóny z Číny s veľmi rýchlym dodaním a bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov. Odporúčania dávame na základe našich vlastných skúseností. V našom prípade balík z Číny dorazil dokonca za jeden deň! Neuveriteľné, aká rýchla vie byť spoločnosť DHL. Ako môžete vidieť na screenshote nižšie, dňa 20.10. obdržal kuriér balík, 21.10. už bol v našich rukách. Ako dôkaz, že balík naozaj nestál na colnici, prikladáme druhý screenshot, ktorý zobrazuje špecifické sledovacie informácie v prípade zastavenia balíka colnicou.

ibuygou-dodanie-dhl

Dodanie smartfónu z iBuygou trvalo neuveriteľný jeden deň!

ibuygou-dodanie-dhl-1

Takto vyzerá stav zásielky, ktorú zastaví colnica.

Ako teda správne objednať váš nový smartfón? Pri voľbe dopravy určite zvoľte DHL From China, ktorým dosiahnete rovnaký výsledok, ako my. Potrebovať nebudete ani žiadne špeciálne poistenie. Za poštovné zaplatíte síce necelých 16 €, no výhodou je práve vysoká rýchlosť dodania bez ďalších poplatkov. Upozorňujeme, že stále je tu malé percento pravdepodobnosti zastavenia balíka na colnici.

TIP: S novými zľavovými kupónmi od iBuygou je radosť nakupovať

ibuygou-dodanie-dhl-2

Aktualizované 21.9.2016

Keďže e-shop zrušil doručovanie kuriérskou spoločnosťou UPS kvôli dôvodom popísaným nižšie, pri objednávaní z iBuygou.com budete musieť zvoliť inú prepravnú spoločnosť. Odporúčame využiť služby spoločnosti NL Post, čo je v podstate Holandská pošta. Za dopravu zaplatíte len niečo vyše 7 €, pričom dodanie prebieha bez dodatočných poplatkov! Odporúčanie vám dávame na základne osobných, reálnych skúseností. Náš balík cestujúci z ďalekej Číny odoslaný e-shopom iBuygou.com dorazil na Slovensko bez zastavenia na colnici, pričom mu trvalo rovných 14 dní. Balík si môžete aj poistiť, no my sme túto službu nevyužili.

ibuygou-dorucenie

Aktualizované 8.9.2016

E-shop iBuygou.com nedávno zrušil dopravu cez spoločnosť UPS, ktorá mala za výhodu doručovanie akéhokoľvek tovaru do EÚ bez DPH a iných poplatkov. Postupom času totižto začali od zákazníkov chodiť sťažnosti, že im prišli objednávky neúplné, ba dokonca prázdne balíky. UPS si dovolilo obrovskú drzosť vykrádať balíky odosielané práve týmto e-shopom. V súčasnosti tak odporúčame zvoliť dopravu cez DHL, no tentokrát musíte počítať s platbou DPH + poplatkov za vybavenie colného konania. V prípade, že iBuygou.com zaradí do ponuky novú metódu dopravy, budeme o tom informovať.

Pôvodný článok 16.7.2016

Predajca jednoznačne odporúčal kuriérsku službu DHL Express, ktorá mala hneď niekoľko výhod. Asi najväčšou bolo expresné dodanie do 3 dní a vyhnutie sa colným poplatkom pri dovoze. Trik spočíval v označení balíku ako 20 dolárový MP3 prehrávač a samotný balík bol k nám odosielaný z Nemecka, čiže veľmi jednoducho prešiel colnou kontrolou. Bohužiaľ, aj tieto časy pre nás, fanúšikov čínskych smartfónov, z časti končia. No situácia nie je až taká kritická, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Poďme si priblížiť nové podmienky doručovania balíkov, ktoré sú v niektorých prípadoch dokonca ešte výhodnejšie.

banner_ibuygou
Po novom teda pri nákupe treba zvoliť dopravu cez Holandské UPS, ktoré vám zaručí doručenie bez platenia DPH. Cena dopravy je síce vyššia, presnejšie 25,48 €, no máte 100-percentnú istotu vyhnutia sa plateniu colných poplatkov. Dĺžka dodania je približne 7 až 10 dní, pričom zásielka je najprv prevážaná do Holandska a samotný e-shop zaplatí namiesto vás nutné poplatky pri dovoze do EÚ. iBuygou ďalej upozorňuje, že ak sa vám pri sledovaní zásielky zobrazuje neodoslaná zásielka, nemusíte zúfať. Zásielka je už dávno na ceste, no sledovacie číslo funguje korektne len po tom, ako odíde balík z Holandska.

Ashampoo_Snap_2016.07.16_21h05m36s_001_

Doručenie pri smartfónoch alebo tabletoch

Asi najväčšou novinkou je však doručenie veľkých predmetov ako napríklad Xiaomi dron alebo segway, ktoré si môžete rovnako kúpiť bez dodatočných poplatkov na colnici. Princíp doručenia cez Holandské UPS je rovnaké, no výška poštovného je až 72,80 €. Ak si však zoberieme, že nadupaný Xiaomi Mi Drone môžete mať za menej ako 600 €, stále sa jedná o bezkonkurenčnú kúpu. Na záver ešte prikladáme zopár obrázkov, na ktorých vidíte cestu balíka z Číny. Veríme, že tieto menšie obmedzenia vás neodradia a stále ostanete verní čínskym smartfónom.

Ashampoo_Snap_2016.07.16_21h11m57s_002_

Doručenie pri veľkých zásielkach

[tip color=“white“]TIP: Xiaomi Mi Drone oficiálne: 4K video, 27 minút lietania a cena 410 € [/tip]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú