Hyperloop, synonymum extrémne rýchlej prepravy zaznamenáva ďalší skvelý úspech. Podrobil sa totiž ďalšiemu úspešnému testu. Konštruktéri urobili poriadny kus dobre odvedenej práce a dosiahli tak zatiaľ najvyššiu rýchlosť, akú kedy tento systém dokázal vyvinúť. 

Test prebiehal na špeciálne vytvorenej trati v Nevade, kde na úseku 500 metrov dokázal Hyperloop vyvinúť rýchlosť neuveriteľných 310 km/h, čím vytvoril nový rekord oproti poslednému testu. Vákuová rúra, v ktorej bol umiestnený „vozík“, bola podtlakovaná na takú úroveň, aby imitovala tlak vzduchu v atmosfére. Podľa spoločnosti je tento systém bezchybný a všetky komponenty, ako napríklad motory, elektronika, systém pre vytvorenie dostatočného vákua, dokázali bez problémov pri tomto tlaku fungovať.

Hyperloop One
zdroj fotografie: Hyperloop

Len pred pár týždňami sa uskutočnil prvý pokus, ktorý otestoval primárne funkcie systému a prebiehal pri rýchlosti približne 110 km/h na úseku 100 metrov. Vtedy výkon elektromotorov dosahoval úctyhodných 891 koní, no pri najnovšom teste ho konštruktéri zvýšili až na neuveriteľných 3151 koní a predĺžili akceleračnú dráhu na 300 metrov oproti 30 metrovej pri prvom teste.

Nenechaj si ujsť
Obrovská novinka: Hyperloop zvládol svoj prvý ostrý test ultra-rýchlej prepravy. Máme aj video

Do budúcna chce Hyperloop zdolať hranicu 400 km/h, čo pri tak rýchlom posune vpred bude zrejme v priebehu pár mesiacov. Prvá krajina, v ktorej bude Hyperloop One (ako ho spoločnosť nazýva), je Dubaj a postupne budú nasledovať ostatné krajiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP