Futuristický spôsob dopravy si ešte stále vyberá miesto, kde bude prvýkrát vybudovaný. Povrávalo sa už o Rakúsku, Česku, Spojených arabských emirátoch či dokonca o Slovensku.
Do úvahy však po novom pripadá ďalší štát, a to konkrétne Južná Kórea. Dohodu s ňou podpísala spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies. Jednať sa má o spojenie miet Soul a Busan, ktoré sú od seba vzdialené okolo 300 kilometrov. Pri rýchlosti hyperloopu by mohla cesta medzi týmito mestami trvať iba pol hodinu, pričom bežne trvá aj tri hodiny. HTT a Južná Kórea majú skutočne odvážnu víziu, keďže systém dopravy chcú vybudovať do štyroch rokov. „Po troch rokoch vývoja sme schopní spolupracovať priamo s konkrétnymi vládami a spoločnosťami, aby sme dokázali certifikovať náš systém po celom svete,“ uviedla spoločnosť.
zdroj fotografie: Hyperloop One

Hyperloop One dokončuje svoju prvú testovaciu dráhu v americkej Nevade. Pozri sa, ako to tam vyzerá
Minulý rok sa pritom vo veľkom povrávalo o spojení Bratislavy, Viedne a Budapešti. Kde nakoniec Hyperloop skutočne prvýkrát začne s reálnou prevádzkou, teda stále nie je jasné. Mesiac po vzniku slovenskej pobočky HTT sa začalo rokovať aj so Spojenými arabskými emirátmi o spojení miest Dubaj a Abú Zabí. V tom prípade ale figurovala iná spoločnosť, a to Hyperloop One. O výstavbe projektu na Slovensku je už poriadne dlho ticho.
Teraz čítajú

RECENZIA Recenzia | Ak si kúpiť nejaký Samsung tento rok, tak tento. Prečo je Galaxy S21+ lepšou voľbou ako model Ultra?

"Nehoda z Marsu" - rover Perseverance sa díval na pád pristávacieho stupňa, jeho koniec zachytil na fotografii

ZAUJÍMAVÉ Netflixu a Disney+ práve pribudla vážna konkurencia. Do ringu vstupuje nová streamovacia služba

Máme novú unikátnu fotografiu Venuše. Zachytila ju sonda počas cesty k Slnku

Toto boli najpredávanejšie smartfóny v roku 2020. Rebríčku kraľuje jeden výrobca
Články, ktoré hýbu svetom

AKTUALIZOVANÉ Telekom začal predávať nové Magio GO. Ak sa nezaviažeš, je zásadne drahšie

Telekom čelil mastným pokutám od úradov. Súd rozhodol o ich zaplatení

Pentagón otestoval jedinečný vesmírny solárny panel. Je veľký ako krabica na pizzu a energiu dokáže nasmerovať kamkoľvek

Marketérka z úspešnej online mediálnej agentúry radí Slovákom: Týmito chybami strácate peniaze
