Futuristický spôsob dopravy si ešte stále vyberá miesto, kde bude prvýkrát vybudovaný. Povrávalo sa už o Rakúsku, Česku, Spojených arabských emirátoch či dokonca o Slovensku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Do úvahy však po novom pripadá ďalší štát, a to konkrétne Južná Kórea. Dohodu s ňou podpísala spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies. Jednať sa má o spojenie miet Soul a Busan, ktoré sú od seba vzdialené okolo 300 kilometrov. Pri rýchlosti hyperloopu by mohla cesta medzi týmito mestami trvať iba pol hodinu, pričom bežne trvá aj tri hodiny. HTT a Južná Kórea majú skutočne odvážnu víziu, keďže systém dopravy chcú vybudovať do štyroch rokov. „Po troch rokoch vývoja sme schopní spolupracovať priamo s konkrétnymi vládami a spoločnosťami, aby sme dokázali certifikovať náš systém po celom svete,“ uviedla spoločnosť.

hyperloop
zdroj fotografie: Hyperloop One

Nenechaj si ujsť
Hyperloop One dokončuje svoju prvú testovaciu dráhu v americkej Nevade. Pozri sa, ako to tam vyzerá

Minulý rok sa pritom vo veľkom povrávalo o spojení Bratislavy, Viedne a Budapešti. Kde nakoniec Hyperloop skutočne prvýkrát začne s reálnou prevádzkou, teda stále nie je jasné. Mesiac po vzniku slovenskej pobočky HTT sa začalo rokovať aj so Spojenými arabskými emirátmi o spojení miest Dubaj a Abú Zabí. V tom prípade ale figurovala iná spoločnosť, a to Hyperloop One. O výstavbe projektu na Slovensku je už poriadne dlho ticho.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • peterpan

    splaslo to ako bublina, akonahle amici zistili co sme zac ako stat.. a na taketo projekty nemame ani financne zastresenie ani patricnu uroven v hospodarstve infrastukture priemysle a pod. mohol by som donekonecna pokracovat, proste na to NEMAME a bodka. ked som cital pred rokom tie clanky len som sa nahlas smial ze co tu oni robia v tak zaostalych krajinach ako je madarsko/slovensko/cesko (este rakusko ako tak).. arabske emiraty to je uz o niecom inom, tam to aj verim ze bude.. oni su ako z inej planety, tam to prachaty arabski sejkovia multimilionari v pohode pokryju ,dokonca realne v prevadzke to tam moze byt ovela skor ako v samotnej amerike..