Futuristický spôsob dopravy si ešte stále vyberá miesto, kde bude prvýkrát vybudovaný. Povrávalo sa už o Rakúsku, Česku, Spojených arabských emirátoch či dokonca o Slovensku.

Do úvahy však po novom pripadá ďalší štát, a to konkrétne Južná Kórea. Dohodu s ňou podpísala spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies. Jednať sa má o spojenie miet Soul a Busan, ktoré sú od seba vzdialené okolo 300 kilometrov. Pri rýchlosti hyperloopu by mohla cesta medzi týmito mestami trvať iba pol hodinu, pričom bežne trvá aj tri hodiny. HTT a Južná Kórea majú skutočne odvážnu víziu, keďže systém dopravy chcú vybudovať do štyroch rokov. „Po troch rokoch vývoja sme schopní spolupracovať priamo s konkrétnymi vládami a spoločnosťami, aby sme dokázali certifikovať náš systém po celom svete,“ uviedla spoločnosť.

hyperloop
zdroj fotografie: Hyperloop One

Nenechaj si ujsť
Hyperloop One dokončuje svoju prvú testovaciu dráhu v americkej Nevade. Pozri sa, ako to tam vyzerá

Minulý rok sa pritom vo veľkom povrávalo o spojení Bratislavy, Viedne a Budapešti. Kde nakoniec Hyperloop skutočne prvýkrát začne s reálnou prevádzkou, teda stále nie je jasné. Mesiac po vzniku slovenskej pobočky HTT sa začalo rokovať aj so Spojenými arabskými emirátmi o spojení miest Dubaj a Abú Zabí. V tom prípade ale figurovala iná spoločnosť, a to Hyperloop One. O výstavbe projektu na Slovensku je už poriadne dlho ticho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom