Huawei P8 prešiel certifikáciou, predstavený bude 15. apríla

Teraz čítate
Huawei P8 prešiel certifikáciou, predstavený bude 15. apríla

Celosvetovo úspešná firma Huawei naplánovala predstavenie svojej vlajkovej lode na 15. apríla, ale ako sme si už zvykli, predbežné informácie o novom TOP modeli tejto značky sa dozvedáme oveľa skôr.

[/blockquote]

Huawei P7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Z dostupných informácií vieme, že spoločnosť chystá 6 rôznych modelov nového Huawei P8, z ktorých 3 budú určené výhradne pre telekomunikačné spoločnosti. Nový model by mal obsahovať slot na MicroSD kartu, Dual SIM podporu a samozrejme bude bežať na najnovšom Androide 5.0. Telo by malo byť vyrobené z kovu a plastu, no niektoré časti budú pokryté sklom ako u predchádzajúcej generácii. Telefón príde s 5,2-palcovým displejom s FullHD rozlíšením a ochranný sklom Gorilla Glass. O výkon sa postará procesor z dielne Huawei, presnejšie Kirin 935 so 64-bitovou architektúrou a s 8 jadrami. Sekundovať mu bude 3 GB RAM a pre používateľa je pripravené úložisko o kapacite 32 GB. Nemal by tu chýbať ani fotoaparát s rozlíšením 13 MPx, podobne ako u minuloročného modelu.

Cena by sa mala pohybovať okolo 450 €, čo prezrádza, že Huawei P8 bude priamym konkurentom pre novo predstavený model od HTC, One E9+ , ktorý sa bude predávať iba v Číne. Uvidíme, kto nakoniec vyhrá pomyselnú bitku o kráľa čínskych smartfónov.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]