Celosvetovo úspešná firma Huawei naplánovala predstavenie svojej vlajkovej lode na 15. apríla, ale ako sme si už zvykli, predbežné informácie o novom TOP modeli tejto značky sa dozvedáme oveľa skôr.

[/blockquote]

Huawei P7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Z dostupných informácií vieme, že spoločnosť chystá 6 rôznych modelov nového Huawei P8, z ktorých 3 budú určené výhradne pre telekomunikačné spoločnosti. Nový model by mal obsahovať slot na MicroSD kartu, Dual SIM podporu a samozrejme bude bežať na najnovšom Androide 5.0. Telo by malo byť vyrobené z kovu a plastu, no niektoré časti budú pokryté sklom ako u predchádzajúcej generácii. Telefón príde s 5,2-palcovým displejom s FullHD rozlíšením a ochranný sklom Gorilla Glass. O výkon sa postará procesor z dielne Huawei, presnejšie Kirin 935 so 64-bitovou architektúrou a s 8 jadrami. Sekundovať mu bude 3 GB RAM a pre používateľa je pripravené úložisko o kapacite 32 GB. Nemal by tu chýbať ani fotoaparát s rozlíšením 13 MPx, podobne ako u minuloročného modelu.

Cena by sa mala pohybovať okolo 450 €, čo prezrádza, že Huawei P8 bude priamym konkurentom pre novo predstavený model od HTC, One E9+ , ktorý sa bude predávať iba v Číne. Uvidíme, kto nakoniec vyhrá pomyselnú bitku o kráľa čínskych smartfónov.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP