Smartfóny v posledných rokoch prešli naozaj markantným vývojom. Z kompaktných zariadení narástli na odhŕňače snehu, ich výkon sa zniekoľkonásobil a lacný plast nahradili prémiové materiály vyrábané špeciálnymi procesmi. Tie použil aj Huawei pri jeho tohtoročnej vlajkovej lodi, Huawei P10. 

Vlajková loď Huawei P10 prichádza nielen s výkonným hardvérom, ale aj reprezentatívnym dizajnom. Zadnú stranu smartfónu tvorí špeciálne spracovaný kov, ktorý na prvý pohľad pripomína svetlo odrážajúce sklo. Huawei tento efekt docielil vďaka inovatívnej metóde diamantového brúsenia „Hyper Diamond Cut“. Detailný záber na zadnú stranu si môžeš pozrieť nižšie.

Huawei P10
zdroj fotografie: Techmiao

Celkové rozmery novinky sú 145,3 x 69,3 x 6,98 mm a hmotnosť veľmi prijateľných 145 gramov. Prednej strane kraľuje 5,1-palcový displej s FullHD rozlíšením, ktorý je krytý najnovším odolným sklom Gorilla Glass 5. Prehliadnuť sa nedá ani snímač odtlačkov prstov umiestnený pod displejom. Zároveň tak ide aj o domovské tlačidlo.

Huawei P10
zdroj fotografie: Techmiao




Dizajnovú stránku Huawei P10 dotvára aj duálny fotoaparát s certifikáciou Leica. Fotoaparát by mal vďaka novým snímačom s clonou f/2.2 vytvárať kvalitné fotografie aj v noci. Nechýba mu ani laserové zaostrovanie, dvojnásobný optický zoom či optická stabilizácia obrazu. Viac sa o Huawei P10 dočítaš v tomto článku.

Huawei P10
zdroj fotografie: Techmiao

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom