HTC predstavilo svoju najnovšiu vlajkovú loď U11, ktorá má na to, aby spoločnosť vrátila späť na výslnie. Medzi jej prednosti patrí úplne nový dizajn, fotoaparát a mnoho ďalších funkcií, ktoré ti v článku predstavíme.

Edge Sense

Narozdiel od Samsungu alebo Xiaomi, ktoré ponúkajú zaoblený displej, sa HTC rozhodlo vybrať inou cestou. Novinku vybavilo rámom, ktorý dokáže rozpoznávať stlačenie a vykonať tak predurčenú akciu.

Edge Sense dokáže rozpoznať silu aj dĺžku stlačenia, vďaka čomu vieš rýchlo spraviť snímku obrazovky, spustiť fotoaparát alebo otvoriť aplikáciu. Vďaka tomu, že reaguje na tlak, tak je túto funkciu možné používať aj pod vodou. Navyše vďaka nenápadnému dizajnu vyzerajú boky telefónu úplne normálne.

Trojica hlasových asistentov

HTC U11 je prvý smartfón, ktorý ponúka až troch hlasových asistentov – HTC Sense Companion, Google Asistent a Amazon Alexa. Posledný menovaný je zatiaľ dostupný len vo vybraných krajinách. Zároveň je však prvým mobilným zariadením, ktorý tohto asistenta použil.

HTC U11

zdroj fotografie: HTC

HTC Sense Companion sa postupne zoznamuje s návykmi používateľa a dokáže mu ponúknuť vhodné rady. Neustále sleduje chod telefónu, vďaka čomu ťa vie napríklad upozorniť, aby si vymazal nevyužívané aplikácie. Všetci traja ponúkajú mnoho funkcií a je tak na tebe, ktorého preferuješ a dáš mu prednosť.

Až štyri mikrofóny


HTC U11

zdroj fotografie: HTC

Vďaka použitiu viacerých hlasových asistentov sa HTC rozhodlo vybaviť U11 až štvoricou mikrofónov, pričom jeden z nich bude neustále zapnutý. Dôvod je ten, aby smartfón vedel čo najrýchlejšie reagovať na príkazy. Ostatné tri sa zapnú, ak začujú príkaz na prebudenie. To všetko sa deje v zlomku sekundy, čo má viesť k najspoľahlivejšiemu ovládaniu hlasom, spomedzi všetkých smartfónov.

BoomSound

O HTC je známe, že svoje modely vybavuje nadpriemernými reproduktormi. Inak tomu nie je ani teraz a svoju vlajkovú loď vybavilo technológiou BoomSound. Tá prináša po novom hlasnejšiu reprodukciu s väčším dynamickým rozsahom.

HTC U11
zdroj fotografie: HTC

Minuloročný model bol naozaj perfektný, čo sa týka prehrávania hudby. Avšak po vypočutí tej istej nahrávky na oboch zariadeniach nie je pochýb o markantnom zlepšení novej generácie. Vylepšenia sa dočkal výškový a basový reproduktor, vďaka čomu je zvukový výstup citeľne čistejší.

HTC U11zdroj fotografie: HTC

Telefón je navyše dodávaný s prémiovými slúchadlami USonic s aktívnym potláčaním okolitého šumu. 3,5 mm audio jack ale budeš hľadať márne. Slúchadlá totiž pripojíš len pomocou USB-C konektora. Slúchadlá disponujú aj senzorom, ktorý sníma tvar ucha, pre čo najlepší zvukový zážitok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom